Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ligowa porażka Asystelu Novara

Ligowa porażka Asystelu Novara

fot. archiwum

Po dłuższej przerwie siatkarki ligi włoskiej wznowiły rozgrywki. Niestety drużyna Anny Podolec poniosła wyjazdową porażkę. Nasza siatkarka nie znalazła się nawet w meczowej dwunastce. Natomiast zagrała już Margareta Kożuch.

Trwające ponad dwie godziny spotkanie pomiędzy MC Carnaghi Villa Cortese a Asystelem Novara było bardzo zacięte i stało na bardzo wysokim poziomie, jeśli chodzi o przyjęcie obu drużyn i grę w obronie. Trochę gorzej wyglądają statystyki siatkarek w ataku. Gospodynie dwa razy wychodziły na prowadzenie w setach, a siatkarki z Novary dwa razy doprowadzały do remisu. O zwycięstwie miejscowych zadecydował wygrany tie-break w stosunku 15:13.

MVP spotkania została siatkarka zwycięskiego zespołu Sara Anzanello, zdobywczyni 18 oczek dla swojej drużyny. Największy wpływ na zdobycie tej nagrody miały jednak punktowe bloki tej siatkarki. Zdobyła ich aż 7 i zdeklasowała w tym elemencie pozostałe zawodniczki.

Wśród koleżanek Anny Podolec najlepiej punktowały Logan Tom (18 oczek) oraz Manon Flier (14 oczek). Dużą ciekawostką jest ilość przyjęć przez libero ekipy z Novary Immy Sirressi. Zawodniczka ta aż 57 razy została poddana próbie przyjęcia zagrywki, popełniła tylko 1 błąd, przyjęcie pozytywne miała na poziomie 72%, a perfekcyjne to 67%.ak już wcześniej wspominałem Anna Podolec nie pojawiła się na parkiecie, nie było jej nawet w meczowym składzie. Zagrała natomiast już Margareta Kożuch, chociaż nie był to jeszcze występ w pełnym wymiarze tej siatkarki o polskich korzeniach.

źródło: inf. własna, legavolleyfemminile.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved