Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Inauguracja trzeciej ligi w Grudziądzu pomyślnie dla gospodarzy

Inauguracja trzeciej ligi w Grudziądzu pomyślnie dla gospodarzy

TS „Vena" Koset pokonał w czterech setach faworyzowany AZS Toruń w drugiej rundzie rozgrywek trzeciej ligi województwa Kuj-Pom. Ogromny kredyt zaufania od publiczności otrzymała miejscowa drużyna na której mecz przybyło około pięćset osób.

Pierwszy set to walka punkt za punkt. W drużynę gości, prowadzoną przez Joannę Kaczmarek wdarła się jednak dezorientacja, gdy na zagrywce pojawił się Waldemar Roś, który już w pierwszym secie zmienił grającego trenera grudziądzan, Krzysztofa Ruzgę. Po stronie gości z boiska schodzili po kolei Janik oraz Kordziński. Drugi czas, przy stanie 10:16 nie przyniósł już żadnego efektu. Solidne przyjęcie i dobra postawa młodzieży w ataku, podparta doświadczeniem starszym kolegów, zaowocowała wygrana Kosetu do 17.

Druga partia to pobudka gości, którzy zrozumieli, że niedzielne spotkanie do łatwych należeć nie będzie. Goście rozpoczęli od bardzo wysokiego prowadzenia 5:1, które powiększali z każdą chwilą. Nie do zatrzymanie w tym secie byli Meszyński i Paluszewski. Po stronie grudziądzan nie funkcjonował atak. Kilkakrotnie blokowany Floriańczyk został zmieniony przez Mattika, lecz obraz gry nie zmienił się. Brakowało przysłowiowego „młotka" w ataku, który kończyłby przede wszystkim kontry, ponieważ wybronionych przez Sawickiego piłek nie brakowało. Tego seta gospodarze przegrali do 12 i mecz rozpoczął się od nowa.

Trzeciego seta rozpoczął Roś, który upodobał dziś sobie libero gości, Dobrzeńskiego i nękając go „nietypową" zagrywką, doprowadził do stanu 4:0. Po stronie grudziądzan dobrze funkcjonowała zagrywka. Orłowski oraz nierówno dziś grający Floriańczyk raz po raz wykonywali wyroki na swoich przeciwnikach. Przy stanie 10:15 pani Kaczmarek poprosiła o czas dla swojej drużyny, lecz nie mogło to już pomóc torunianom, którzy systematycznie popełniali błędy. AZS przegrał trzeciego seta do 19 i w meczu było już2:1 dla grudziądzan.

Rozstrzygającą partią okazał się set czwarty, w którym zdeterminowani goście rzucili się na przeciwnika, bardzo efektowne i długie wymiany okazywały się szczęśliwe dla gospodarzy. Przypomnieli o sobie Zdrojewski oraz Grudzień, których doświadczenie w plażówce zaowocowało odpornością na wszelkie próby ominięcia kiwkami bloku grudziądzan. W toruńskim zespole pojawili się się na boisku Pawłowski oraz Meszyśki, który poprowadził swoich kolegów do zwycięstwa w drugim secie. Są to zmiany, które doprowadziły do zdobycia pięciu punktów z rzędu i gdyby nie błąd podwójnego odbicia po stronie AZS-su, byłoby nieciekawie dla gospodarzy, którzy widocznie uważali spotkanie za rozstrzygnięte na swoją korzyść ."Koset" wygrał seta do 19 i całe spotkanie 2:1.

TS „Vena" Koset Grudziądz-AZS Toruń 3:1
(25:17, 12:25, 25:19, 25:19)

AZS: Janik, Nadrowski, Kordziński, Zawada, Chojnacki, Pawłowski, Lewandowski, Nowicki, Meszyśki, Każmierczak, Paluszewski oraz Dobrzeński (libero)
Koset: Zdrojewski, Ruzga, Matuszewicz, Radziszewski, Grudzień, Roś, Strublewski, Mattik, Floriańczyk, Orłowski, Nowak oraz Sawicki (libero)