Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Wilga lepsza od Armatu Kozienice

II liga M: Wilga lepsza od Armatu Kozienice

Tylko w trzecim secie, gdy na parkiecie pojawili się rezerwowi Wilgi zespół KKS-u Armat Kozienice nawiązał w miarę wyrównaną walkę w kolejnym spotkaniu II ligi siatkarzy. Tak jak pierwsze spotkanie tych drużyn, sobotnie również miało dosyć jednostronny przebieg.

W pierwszym secie zespół z Kozienic rozbroił dobrze znany w Radomiu Cezary Żyłkowski. "Żyła" sporo rozgrywał środkiem, popisał się też serią skutecznych zagrywek. Wilga objęła prowadzenie 16:9, spokojnie kontrolując wydarzenie na parkiecie.

Druga odsłona miała zbliżony przebieg. Goście zupełnie nie radzili sobie z przyjęciem. W pewnym momencie na tablicy wyników pojawił się nawet rezultat 21:8.

W trzeciej partii Armat pierwszy punkty zdobył przy prowadzeniu podopiecznych Jakuba Sokołowskiego (wychowanek Czarnych – przyp. red) 6:0. Przy stanie 15:6 w ekipie gospodarzy na parkiecie pojawili się zmiennicy. Gra się wyrównała, siatkarze Armatu wykorzystując serię prostych błędów odrobili straty, a Wilga zapewniła sobie wygraną dopiero na przewagi. – Po wprowadzeniu potencjalnych zmienników za bardzo chcieliśmy pokazać tylko swoje umiejętności. Część winy biorę również na siebie, bo nie zagrałem dobrze w trzecim secie. Ale z drugiej strony to dobrze, że rezerwowi mogli sprawdzić się w emocjonującej końcówce – przyznał po meczu Jakub Sokołowski.

Wilga Garwolin – Armat Kozienice 3:0
(25:16, 25:11, 26:24)

Armat: Budzyński, Grzelczak, M. Koryciński, Jeziorowski, Otwinowski, Guz (libero) oraz Fijałkowski, Wanat, Siudak i Lechnio