Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Silna zagrywka kluczem do zwycięstwa gdańszczan

I liga: Silna zagrywka kluczem do zwycięstwa gdańszczan

Mocna zagrywka i skuteczność w ataku okazały sie kluczem do zwycięstwa we wczorajszym meczu ze Ślepskiem Suwałki. Gdańszczanie wygrali zasłużenie i do Trójmiasta wracają bogatsi o trzy oczka. Za tydzień zmierzy się on z Morzem Bałtyk Szczecin.

Gospodarze próbowali walczyć. Niejednokrotnie udawało im się zdobyć kilka punktów z rzędu. Jednak wysoka przewaga, którą od samego początku wywalczyli sobie gdańszczanie, była zbyt wysoka aby móc dogonić Trefla w dwóch pierwszych setach. Zawodnicy trenera Aleksandrowicza popełniali sporo błędów własnych. Dodatkowo nie potrafili zaskoczyć przeciwnika zagrywką i często nie kończyli ataków.

Zupełnie inaczej przedstawiała się sytuacja w secie trzecim, kiedy w końcówce Ślepsk wyszedł na prowadzenie 24:22. Jednak skończenie zaledwie jednej akcji, by móc cieszyć się ze zwycięstwa w tej partii, nie było dla gospodarzy łatwym zadaniem. Problemy z przyjęciem i nieskończone ataki przyczyniły się do ostatecznej wygranej Trefla, który odrobił straty i wygrał 26:24.

Trefl Gdańsk – Ślepsk Suwałki 3:0
(25:20, 25:17, 26:24)

Trefl Gdańsk: Maciej Gorzkiewicz, Daniel Wilk, Michał Chaberek, Michał Żuk, Waldemar Świrydowicz, Bartosz Węgrzyn, Michał Żurek (libero) oraz Waldemar Kaczmarek, Paweł Gajowczyk

Wyniki 8. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn.

źródło: treflsport.com