Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Szczęśliwa siódemka Trefla

I liga K: Szczęśliwa siódemka Trefla

7 zwycięstw, 21 wygranych setów - takim bilansem szczęśliwych liczb legitymują się od dziś siatkarki Trefla. W sobotnim spotkaniu pewnie rozprawiły się z Jedynką Aleksandrów Łódzki. Gdyby nie przestoje w grze, każdy set mógłby skończyć się pogromem.

Trefl po raz kolejny przystąpił do meczu osłabiony brakiem nominalnej libero Izabeli Śliwy. W ostatnich dwóch meczach zastępowała ją Magdalena Lenz, jednak tym razem zajęła ona miejsce w kwadracie dla rezerwowych, a koszulkę w innym kolorze przywdziała Natalia Nuszel, która wystąpiła już w tej roli w meczu w Pszczynie.

Pojedynek rozpoczął się po myśli gospodyń. Pierwszy punkt zdobyły dzięki blokowi Marty Szymańskiej i Moniki Naczk. Dzięki atakom Emilii Reimus ich prowadzenie szybko urosło do trzech punktów, a kiedy Agnieszka Wołoszyn posłała piłkę w aut i na tablicy pojawił się wynik 8:4, Paweł Mikołajczyk, trener drużyny gości, poprosił o przerwę. Wkrótce opiekun Jedynki musiał wziąć kolejny czas, bo prowadzenie Trefla rosło. Przy stanie 21:12 trener Edward Pawlun zarządził klasyczną podwójną zmianę, w miejsce Szymańskiej i Reimus wpuszczając Tamarę Kaliszuk i Monikę Gorszyniecką. Chwilę później to właśnie kapitan sopocianek zaserwowała asa, zwiększając prowadzenie swojej drużyny do dziesięciu punktów. Wydawało się, że premierowa odsłona tego pojedynku zakończy się pogromem, ale przy wyniku 23:14 w polu zagrywki stanęła Agnieszka Rajkowska i mimo dwóch czasów wziętych przez szkoleniowca gospodyń, opuściła je dopiero przy stanie 23:20. Wtedy to Ewelina Toborek dała Treflowi piłkę setową, a po chwili Aleksandra Kruk obiła blok Jedynki i zakończyła pierwszą partię.

Drugi set rozpoczął się od serii świetnych zagrywek Szymańskiej, które wyprowadziły sopocianki na prowadzenie 5:0. Po ataku Anny Sołodkowicz przewaga gospodyń wynosiła już sześć punktów (8:2). Wtedy przytrafiło im się to, co w końcówce pierwszej odsłony. Przyjezdne zaczęły odrabiać straty i po autowym ataku Kruk zniwelowały stratę do zaledwie jednego punktu (11:10). Trefl przypomniał sobie jednak o roli faworyta i przy zagrywkach Sołodkowicz i Toborek wygrał dziewięć z kolejnych dziesięciu akcji. Sopocianki grały w tym okresie na ogromnym luzie, wychodziło im wszystko, nie popełniały błędów i wypracowały sobie przewagę, której nie dało się już roztrwonić. Blok na Marcie Wankiewicz dał dwudziesty czwarty punkt Treflowi, a po chwili Kruk asem serwisowym sprawiła, że gospodynie mogły zapisać na swoim koncie drugą partię.

Początek trzeciego seta to pierwsze i jedyne w tym meczu prowadzenie Jedynki. Sopocianki szybko narzuciły im jednak swój styl gry i konsekwentnie punktowały. Przy wyniku 14:8 szkoleniowiec gości nie miał już do dyspozycji przerw. W tej partii w zasadzie nie wydarzyło się nic szczególnie godnego uwagi. Trefl grał skutecznie, a drużyny z Aleksandrowa tym razem nie było stać na zdobycie wielu punktów z rzędu i nawiązanie walki z faworytkami. W końcówce, przy zagrywkach Karoliny Michalkiewicz, dystans zmniejszył się jeszcze wprawdzie z dziewięciu do sześciu punktów, ale ostatnie dwie akcje w tym meczu skończyły Kruk i Edyta Rzenno. 25:17 w trzecim secie pozwoliło Treflowi dopisać sobie trzy punkty do ligowej tabeli.

Było to siódme zwycięstwo sopockiego zespołu w siedmiu rozegranych do tej pory meczach. W ciągu ośmiu dni potrafił on rozprawić się z trzema rywalami, żadnemu nie oddając nawet seta. Trefl utrzymał przewagę trzech punktów nad Chemikiem Police i powiększył do czterech dystans do TPS-u Rumia i KSZO Ostrowiec, które wygrały swoje mecze dopiero po tie-breakach.

W następnej kolejce zawodniczki z Sopotu czeka wyjazd do Chorzowa na mecz z Sokołem. Kolejny mecz we własnej hali rozegrają 5 grudnia. Wtedy ich rywalem w meczu na szczycie będzie EC Wybrzeże TPS Rumia.

Trefl Sopot – Jedynka Aleksandrów Łódzki 3:0
(25:20, 25:13, 25:17)

Trefl: Reimus, Toborek, Sołodkowicz, Naczk, Kruk, Szymańska, Nuszel (libero) oraz Gorszyniecka, Kaliszuk, Rrzenno

Jedynka: Michalkiewicz, Wiśniewska, Buchalska, Olczyk, Wołoszyn, Rajkowska, Korzycka (libero) oraz Możdżeń, Przepiórka

Wyniki 8. kolejki i tabela I ligi kobiet .

źródło: treflsport.com