Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Dobry mecz Jakuba Jarosza – statystyki po pojedynku z Iranem

Dobry mecz Jakuba Jarosza – statystyki po pojedynku z Iranem

Poprawienie skuteczności w ataku oraz dokładności przyjęcia pozwoliło Polakom odnieść dziś zwycięstwo nad Irańczykami. Nie było to jednak spotkanie łatwe, bowiem przeciwnicy wysoko zawiesili poprzeczkę podopiecznym Daniela Castellaniego.

Pod względem zdobyczy punktowych liderem wśród był Jakub Jarosz, który wywalczył 27 oczek. Osiem mniej zapisał na koncie drużyny Bartosz Kurek. Nie można zapomnieć również o zdobywcy dziesięciu punktów Michale Bąkiewiczu oraz środkowym, którzy w porównaniu z wczorajszym pojedynkiem z Brazylijczykami mieli dziś znacznie więcej okazji do ataków, co od razu przełożyło się na ich zdobycze punktowe. Wśród Irańczyków, punkty rozkładały się bardziej równomiernie. Siedemnaście oczek zapisał na koncie drużyny Mohammad Mousavi, o dwa mniej Hamzeh Zarini, a jedenaście kapitan zespołu Allreza Nadi.

Po polskiej stronie siatki w ataku królował Jakub Jarosz, który w ten sposób zdobył 25 punktów dla biało-czerwonych. Atakujący wykonał pięćdziesiąt jeden prób, co dało mu 49.02% skuteczności. Niewiele mniejszą efektywność miał Bartosz Kurek (45.24%), który skończył dziewiętnaście na czterdzieści dwie próby. Skuteczność ataku Polaków była dziś znacznie większa niż wczoraj, bowiem wyniosła ona 49.61%. Irańczycy zaprezentowali się w ofensywie niewiele gorzej od biało-czerwonych. Ich łączna efektywność w ataku to 47.01%. Najwięcej punktów w ten sposób zdobyli: Hamzeh Zarini (14), Mohammad Mousavi (10) oraz Mohammad Kazem (9).

Podopieczni Daniela Castellaniego blokując rywali zdobyli jedenaście oczek. O cztery więcej zdobyli w ten sposób Irańczycy. Przeciwnicy trzykrotnie trafiali w ręce Daniela Plińskiego i Michała Bąkiewicza, po dwa razy przeszkodzili im Marcin Możdżonek i Jakub Jarosz, zaś jednokrotnie Piotr Nowakowski. Polskim atakującym zapewne długo śnić się będą ręce Mohammada Mousaviego, w które trafiali sześciokrotnie. Cztery razy biało-czerwonym przeszkodził Alireza Nadi, dwa Mohssen Andalib, a raz Saeid Marouflaklani, Hamzeh Zarini oraz Arash Keshavazi.

Podobnie do wczorajszego pojedynku z Brazylijczykami, Polacy popełniali błędy w polu serwisowym. Dziś było ich piętnaście. Dwa oczka biało-czerwoni zdobyli bezpośrednio z pola serwisowego, a zrobili to środkowi Marcin Możdżonek i Daniel Pliński. Irańczycy popsuli osiem zagrywek, a cztery oczka zyskali po zagraniu wykonanym zza linii dziewiątego metra. Uczynili to Alireza Nadi, Arash Keshavarzi, Saeid Marouflakani i Mohammad Mousavi.

Przyjęcie biało-czerwonych uplasowało się dziś na poziomie 50%. Najczęściej piłki na swoich rękach mieli Piotr Gacek i Michał Bąkiewicz. Libero reprezentacji Polski przyjmował trzydzieści sześć razy, z czego osiemnaście w sposób perfekcyjny. Popełnił przy tym jeden błąd, co dało mu łącznie 47,22% skuteczności. Ten drugi zaś piłki odbierał trzydzieści pięć razy, przy czym dwadzieścia dwa razy zrobił to perfekcyjnie. W połączeniu z trzema popełnionymi przezeń błędami przyniosło mu to 54,29% skuteczności. Nie można jednak zapomnieć o obronach, z których Polakom udało się trzydzieści dziewięć. Trzynastokrotnie robił to libero, co dało mu notę 3,25 obrony na set. Nasi rywale zagrywki odbierali nieco lepiej, co dało im 57,07% efektywności. Zdecydowanie najmocniejszymi ogniwami wśród Irańczyków byli Arash Keshavarzi (63,33%), Hamzeh Zarini (60%) i Abdolerza Alizadeh (50%).

Trudne zadanie mieli dziś polscy środkowi, bowiem dobre spotkanie rozegrał dziś irański rozgrywający Saeid Maroflakani. Uzyskał on bardzo dobrą notę 11,75. Grzegorz Łomacz zagrał przeciwko Irańczykom znacznie lepiej niż wczoraj, co dało mu notę 7,00.

Statystyki spotkania Iran – Polska

POLSKA:Punkty:
1. Jakub Jarosz      – 27 pkt.
2. Bartosz Kurek    – 19
3. Michał Bąkiewicz – 10

Atak:
1. Jakub Jarosz      – 25 pkt.
2. Bartosz Kurek    – 19
3. Michał Bąkiewicz – 7

Blok:
1. Daniel Pliński        – 3 pkt.
Michał Bąkiewicz
2. Marcin Możdżonek – 2
Jakub Jarosz
3. Piotr Nowakowski   – 1

Zagrywka:
1. Marcin Możdżonek – 1 pkt.
Daniel Pliński

IRAN:

Punkty:
1. Mohammad Mousavi – 17 pkt.
2. Hamzeh Zarini         – 15
3. Alireza Nadi             – 11

Atak:
1. Hamzeh Zarini         – 14 pkt.
2. Mohammad Mousavi – 10
3. Mohammad Kazem   – 9

Blok:
1. Mohammad Mousavi – 6 pkt.
2. Alireza Nadi             – 4
3. Mohssen Andalib      – 2

Zagrywka:
1. Alireza Nadi             – 1 pkt
Arash Keshvarzi
Saeid Marouflaklani
Mohammad Mousavi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved