Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Daniel Castellani: Zawodnicy pokazali dziś charakter

Daniel Castellani: Zawodnicy pokazali dziś charakter

fot. archiwum

Biało-Czerwoni odnieśli dziś pierwsze zwycięstwo w Pucharze Wielkich Mistrzów, pokonując Iran 3:1. Na pomeczowej konferencji trener Daniel Castellani podkreślił, że najważniejsze jest to, że jego podopieczni pokazali w tym spotkaniu charakter.

Daniel Castellani (trener reprezentacji Polski): – Przede wszystkim chciałbym pogratulować swoim zawodnikom. Ten wieczór jest bardzo ważny dla nas. Nie zaprezentowaliśmy się najlepiej na tym turnieju i musieliśmy coś zmienić. Byliśmy bardziej agresywni i staraliśmy się grać najlepiej, jak potrafimy. Wiem, że nie jesteśmy w dobrej formie psychicznej, ale najważniejsze, że zawodnicy pokazali dziś charakter.
Gratuluję Iranowi, ponieważ zagrali bardzo dobrze, inaczej, świeżo, widać, że cieszy ich ta gra. Dobrze jest widzieć drużynę grającą w ten sposób.

Michał Bąkiewicz (kapitan reprezentacji Polski): – To wielka ulga, że wreszcie udało nam się wygrać tutaj mecz, ponieważ jest to dla nas bardzo ważne. Od początku turnieju chcieliśmy pokazać naszą siatkówkę. Zagraliśmy agresywnie i z charakterem, byliśmy bardzo zdeterminowani. Bardzo ważne będzie także, by wygrać ostatnie spotkanie.

Hossein Madani (trener reprezentacji Iranu): – Myślę, że było to dobre spotkanie, ale jeżeli w głębi duszy uważasz, że nie jesteś w stanie odnieść zwycięstwa, to go nie odniesiesz. Dziś mieliśmy takie nastawienie. Myślę, że mogliśmy wygrać 3:0, a ostatecznie przegraliśmy 3:1.Saeid Marouf (rozgrywający reprezentacji Iranu): – Naszym celem w tym turnieju było zagrać dobrze przeciwko najlepszym drużynom świata i myślę, że się to nam udało. Zagraliśmy dobrze przeciwko Polakom, dlatego musieli zagrać na maksimum możliwości, by nas pokonać. Jestem pewien, że zaprezentujemy się lepiej na następnych turniejach i będziemy rozwijać się jako drużyna przed kolejnymi meczami.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved