Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Liderki rozbite pod Beskidami

PlusLiga Kobiet: Liderki rozbite pod Beskidami

Siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza po 5. kolejkach PlusLigi Kobiet prowadziły w tabeli. W meczu na szczycie w trzech setach uległy w Bielsku-Białej miejscowemu BKS-owi Aluprof tracąc tym samym fotel lidera na rzecz bielszczanek.

Początek meczu był dość wyrównany z nieznaczną przewagą Aluprofu Bielsko-Biała. Bardzo aktywna była Karolina Ciaszkiewicz, która po kontrze wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 4:2. Duża zasługa w tym Eleonory Dziękiewicz, która najpierw bardzo dobrze zaserwowała, utrudniając maksymalnie przyjęcie i wyprowadzenie skutecznego ataku rywalkom a następnie popisała się kapitalną interwencją w obronie co dało szansę na rozegranie kontry. Przy prowadzeniu bielszczanek 11:10 na zagrywkę powędrowała Anna Barańska i praktycznie rozstrzygnęła seta, bo Aluprof objął prowadzenie 15:10. Bardzo dobrze dysponowana na zagrywce była nie tylko Anna Barańska, ale cała ekipa z Bielska. Dąbrowianki miały ogromne problemy z dobrym przyjęciem. -"Siatkarki Aluprofu świetnie dziś zagrywały, a my nie potrafiłyśmy sobie z tym poradzić. Trudno wygrać mecz bez przyjęcia, a jego brak powoduje kłopoty również w innych elementach. Bielszczankom wychodziło dzisiaj wszystko. Zagrały swobodnie. Dokładnie tak jak my w środę z Muszynianką. BKS zagrał dzisiaj bardzo dobrze, MKS bardzo źle"- skomentowała po spotkaniu Katarzyna Walawender. Po drugiej przerwie technicznej Aluprof kontrolował całkowicie wynik i ostatecznie wygrał seta do 14.

Drugi set był bardzo podobny do pierwszego. Świetna zagrywka bielszczanek i kłopoty podopiecznych Waldemara Kawki. Siatkarki z Dąbrowy próbowały dzielnie walczyć, ale udawało się im to tylko do stanu 12:10 dla BKS-u. Później, tak jak w poprzedniej partii, podopieczne Mariusza Wiktorowicza zdobywały punkty seriami i osiagnęły zdecydowaną przewagę. Warto nadmienić, że Anna Barańska w całym meczu zdobyła aż 7 oczek bezpośrednio z zagrywki. Ta sama siatkarka bardzo dobrze spisała się również w przyjęciu i obronie i obok libero Marioli Wojtowicz należała do najlepszych na parkiecie. Punktowa przewaga miejscowych systematycznie rosła i w końcówce tego seta siatkarki MKS-u zupełnie się pogubiły. Końcowy wynik 25:15. Mimo bardzo wyraźnej przewagi jednego z zespołów, kibice oglądali wiele bardzo ładnych i zaciętych wymian, stojących na wysokim poziomie.

Początek trzeciej partii zapowiadał duże emocje, bo zawodniczki z Dąbrowy Górniczej objęły prowadzenie 3:1. Jednak serwy Anny Barańskiej (w tym 2 asy) spowodowały, że straty z nawiązką zostały błyskawicznie odrobione. Trener Waldemar Kawka w trzeciej partii na rozegranie desygnował Martę Haładyn. Podobnie jednak jak Magdalena Śliwa siatkarka ta nie miała odpowiedniego przyjęcia by zmienić obraz gry na parkiecie. Zdecydowanie najmniej emocjonujący set, a to za sprawą dąbrowianek, które od połowy seta sprawiały wrażenie, że chcą już wracać do domu. Kibice zaś oklaskiwali popisy Anny Barańskiej w polu zagrywki. Set kończy się wynikiem 25:11.

MVP meczu została powracająca po urlopie macierzyńskim, libero bielskiej ekipy Mariola Wojtowicz. Oto co powiedziała po spotkaniu: "Czuję ogromną radość i szczęście. Nie spodziewałam się tego. Myślałam tylko by nie popełnić zbyt wielu błędów i jakoś się udało. O tym, że zagram dowiedziałam się bardzo krótko przed meczem i myślę, że to mi pomogło, bo nawet nie zdąrzyłam się zdenerwować i nie czułam takiej tremy".

Kibice zgromadzeni w bielskiej hali nie mieli okazji zobaczyć w akcji Katarzyny Gajgał, która na rozgrzewce doznała kontuzji.

MVP spotkania wybrana została libero BKS-u Aluprof, Mariolę Wojtowicz.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0
(25:14, 25:15, 25:11)

BKS Aluprof Bielsko-Biała: Barańska, Dziękiewicz, Ciaszkiewicz, Horka, Skorupa, Studzienna, Wojtowicz (libero) oraz Kaczmar
MKS Dąbrowa Górnicza: Liniarska, Sadowska, Szczurek, Sieczka, Lis, Śliwa, Tkaczewska (libero) oraz Pura, Walawender i Haładyn