Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Czas na przełamianie

PlusLiga Kobiet: Czas na przełamianie

Dwie drużyny, które przegrały swoje ostatnie spotkania i przerwały swoje serie zwycięstw, spotkają się w Muszynie. Która z nich wróci na dobry tor? Czy zwycięży rutyna i doświadczenie Muszynianki, czy młodzieńcza ambicja Gwardzistek?

Obie ekipy piątej kolejki zmagań w PlusLidze kobiet nie zaliczą do udanych. Gwardii udało się wywieść jedynie punkt z Mielca, gdzie przegrała ze Stalą po tie-breaku. W całym spotkaniu była jednak wyraźnie gorsza. Mielczanki w pierwszym i trzecim secie wprost demolowały wrocławianki. – Tutaj pozostaje gorycz po tym meczu. Mogłyśmy wygrać go 3:1 – mówiła po spotkaniu Agata Durajczyk, libero podkarpackiego jedynaka w ekstraklasie. Jednak dorobek dziewięciu punktów jest przyzwoitym wynikiem, który można było zakładać przed rozpoczęciem rozgrywek. Siatkarki z Wrocławia są aktualnie na piątej pozycji w tabeli.

Co musi zrobić MKS żeby w spotkaniu po spotkaniu z Gwardią móc dopisać sobie trzy punkty? Po prostu zagrać swoje. Mimo ostatniego niepowodzenia, to siatkarki z południa Polski będą faworytkami meczu rozgrywanego w ramach szóstej serii spotkań ekstraklasy kobiet. Kluczem do zwycięstwa powinna być mała liczba popełnianych błędów. Co może pomóc Gwardii w sprawieniu sensacji? Po pierwsze słaba postawa rywalek oraz zrealizowanie w stu procentach założeń taktycznych na to spotkanie.

Jak będzie, przekonamy się już w sobotę, 21.11. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w hali przy ul. Rynek 13.

* Autorem tekstu jest Miłosz Marek (sportowefakty.pl)