Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Olsztyn: AZS towarzysko z Delectą Bydgoszcz

Olsztyn: AZS towarzysko z Delectą Bydgoszcz

W związku z rozgrywanym w Japonii Pucharem Wielkich Mistrzów rozgrywki PlusLigi zostały zawieszone. Zespoły jednak nie próżnują i rozgrywają mecze towarzyskie. Wczoraj w Olsztynie miejscowy AZS UWM przegrał z Delectą Bydgoszcz 1:3.

Dwumecz AZS z Delectą był zaplanowany już dość dawno. – Poziom zespołu Delekty jest idealny, abyśmy rozgrywali z nimi sparingi – powiedział dla oficjalnej strony internetowej AZS UWM Olsztyn trener Mariusz Sordyl.

Pierwszego seta wygrali olsztynianie. – Mieliśmy bardzo słabe przyjęcie i nie mogliśmy skończyć ataku – powiedział Michał Cerven, środkowy Delecty. – Myślę, że to był główny motyw porażki w tym secie – dodał.

Delecta podniosła się jednak po przegranej i pewnie wygrała trzy kolejne sety. – Graliśmy dobrze blokiem. Po pierwszym secie było już o wiele lepiej. Zaczęliśmy skutecznie serwować, więc odrzuciliśmy Olsztyn od siatki. Łatwo jednak nie było, ale fajnie, że wygraliśmy – mimo, że był to mecz towarzyski – podsumował popularny „Maco".

Dodatkowo rozegrany tie – break rozstrzygnął się na korzyść olsztynian.

Oba zespoły grały swoimi pierwszymi szóstkami, które na co dzień występują w lidze. W drużynie Delecty brakowało tylko Martina Sopko. "Snapso" miał kontuzję w tygodniu, dlatego nie wystąpił w meczu. Myślę, że w drugim już wystąpi – zakończył Cerven.

AZS UWM Olsztyn – Delecta Bydgoszcz 1:3 (dodatkowy tie – break dla Olsztyna)

*rozmawiał Maciej Nowocień (Strefa Siatkówki)