Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Sudety zwyciężają Victorię

II liga: Sudety zwyciężają Victorię

Po trwającym godzinę spotkaniu drugiej grupy II ligi mężczyzn MKS Sudety Kamienna Góra pokonały Victorię Wałbrzych 3:0. Wynik nie jest szczególnym zaskoczeniem, gdyż Sudety są liderem grupy, natomiast Victoria zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Pierwsza partia była najciekawszą z całego meczu. Gra toczyła się w miarę wyrównanie aż do stanu 20:20. Kilka razy nawet to zawodnicy Victorii wyszli na prowadzenie, chociaż to nie oni byli obstawiani jako zwycięzcy tego spotkania. Mecz rozpoczął się ciekawie, bo od bloku, a mianowicie goście: Tomiałowicz i Jurczyński zablokowali Kurpiela. W kolejnych dwóch akcjach w atakach popisywali się gospodarze i dzięki temu wyszli na prowadzenie. Goście jednak walczyli i przez prawie całego seta wychodzili co chwilę na 2-punktowe prowadzenie, które Sudety zaraz odrabiały. Dopiero przy stanie seta 20:20 coś zaczęło się dziać. Maciej Zając popisał się dobrym blokiem na Michale Tomiałowiczu, a Krzysztof Kurpiel i Paweł Kwapisiewicz zablokowali Sebastiana Zielińskiego i było już 23:21 dla Sudetów. Na koniec goście popełnili jeszcze błąd w ataku i tak zakończył się pierwszy set przy wyniku 25:22.

Drugi set nie był już taki ciekawy. Kamiennogórzanie już na początku objęli wysokie prowadzenie dzięki dobrej zagrywce Marcina Ciesielskiego, błędach w przyjęciu i ataku gości, a także dobrym kontratakom gospodarzy. Na tablicy widniał wynik 9:5. Przewaga taka utrzymała się do końca, a nawet stopniowo zwiększała. W drużynie gospodarzy dobrze spisywali się Maciej Zając i Marcin Ciesielski, w drużynie gości natomiast widoczni byli Dariusz Król (2 bloki na Macieju Zającu) oraz Krzysztof Zdrzałka. Set zakończył się wynikiem 25:17 po bloku Jarosława Pizuńskiego na Łukaszu Jurczyńskim.

Trzecia partia nie różniła się wiele od drugiej. Goście nie stawiali specjalnie oporu. Popełniali dużo błędów, a gospodarze grali rewelacyjnie. Dobrze spisywali się w zagrywce, ataku, a także bloku, którym wyrobili sobie dużą przewagę. Przy stanie 18:11 trener postanowił jednak wymienić prawie cały skład. Z podstawowego składu na parkiecie pozostali tylko środkowi. Taki obrót sytuacji pozwolił rozwinąć skrzydła gościom. Powolutku, powolutku zaczęli odrabiać straty. Na szczęście dla kamiennogórzan przewaga, którą posiadali, była wystarczająco duża, by nawet skład rezerwowy dociągnął seta do końca. Piłka meczowa wyglądała tak samo jak setowa w secie drugim, czyli Pizuński zablokował Jurczyńskiego. Tym samym mecz zakończył się wynikiem 3:0 jak na lidera przystało.

Nagrodę dla najlepszego zawodnika otrzymał przyjmujący Sudetów Marcin Ciesielski.

MKS Sudety Kamienna Góra – TS Victoria PWSZ Wałbrzych 3:0

(25:22, 25:17, 25:21)

Sudety: Jerzyk, Zając, Ciesielski, Kurpiel, Pizuński, Kwapisiewicz, Wierzbicki (libero) oraz Botwina, Kurzawiński, Jakobschy, Leński i Gądek

Victoria: Gajek, Tomiałowicz, Zdrzałka, Jurczyński, Olszewski, Zieliński, Pacioch (libero) oraz Zdrzałka i Kopciński