Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Pewna wygrana zielonogórskich akademików

II liga: Pewna wygrana zielonogórskich akademików

Nie było niespodzianki w spotkaniu lidera 1. grupy II ligi z zajmującymi dziewiąte miejsce siatkarzami Trefla II Gdańsk. Młodzi gdańszczanie nie sprostali akademikom z Zielonej Góry, którzy rozpoczęli rundę rewanżową od zwycięstwa 3:0 i pozostają niepokonani.

Spotkanie rozpoczęło się od dość wyrównanej walki, ale obraz gry wyglądał lepiej po stronie gospodarzy, którzy lepiej przyjmowali a Łukasz Klucznik mógł wykorzystać całą paletę ataków jaką ma przećwiczoną ze swoimi kolegami. Trefl natomiast punktował głównie po atakach ze skrzydła Dawida Suskiego i Rafała Sobańskiego. Gospodarze prowadzili już w pierwszym secie 13:9, ale młodzi siatkarze z Gdańska odrobili straty a po asie serwisowym swojego kapitana nawet wyszli na prowadzenie 17:18. W tym momencie zemściła się prosta gra skrzydłami zespołu z Gdańska. Akademicy kilkakrotnie powstrzymali rywali podwójnym blokiem i wyszli na prowadzenie 21:18, siatkarskim gwoździem po kombinacyjnym rozegraniu popisał się Piotr Borkowski i marzenia gości o zwycięstwie w inauguracyjnej partii pękły jak bańka mydlana.

Zabrakło nam zdecydowania. Do stanu 18:18 graliśmy swoją grę ale później uciekła nam gdzieś koncentracja, popełniliśmy kilka błędów i przeciwnik to wykorzystał – podsumował pierwszą partię Mariusz Łobacz.

Drugi set najlepiej zobrazował skąd wziął się tak duży dystans w tabeli między AZS-em a Treflem. Gospodarze zaczęli od kilku mocnych zagrywek, po których Trefl nie umiał wyprowadzić ataku. Dzieło zdobywania punktów na konto miejscowych rozpoczął Wojciech Lis a gdy z pola zagrywki schodził Jakub Kowalczyk AZS prowadził już 9:3. Goście nie tylko nie radzili sobie w przyjęciu ale także lawinowo popełniali błędy na zagrywce. Przy dziesięciopunktowym prowadzeniu gospodarzy (20:10) trener Tomasz Paluch dał szansę gry swoim zmianowym, którzy co prawda pozwolili rywalom odrobić kilka punktów, ale ostatecznie AZS wygrał wysoko 25:15.

Postawa zmienników najwyraźniej zadowoliła trenera gospodarzy bo do walki w trzecim secie AZS wyszedł z dwoma wprowadzonymi w drugim secie siatkarzami Mateuszem Świerzewskim i Arturem Matuszewskim. Akademicy początkowo wyszli na prowadzenie 6:4, ale po mocnych zagrywkach Bartłomieja Misztala to Trefl objął prowadzenie 8:10. Stan seta wyrównał się po dwóch błędach w przyjęciu gdańskiego libero Adriana Płotki i wynik długo oscylował wokół remisu. Trefl raz jeszcze wyszedł na prowadzenie 18:20 i wydawało się, że jest jeszcze szansa na pozostanie gości w grze. Wtedy jednak kolejny raz goście pomylili się w przyjęciu po zagrywce Piotra Gałki i na tablicy znów był remis, tym razem po 22. W końcówce seta uwidoczniło się większe doświadczenie zielonogórzan, którzy z zimną krwią wykorzystali każde niedociągnięcie Trefla i po ich kolejnym błędzie w przyjęciu mogli się cieszyć z trzech ligowych punktów.

Przegraliśmy drugą partię przede wszystkim mentalnie. Rywale zaczęli od mocnego uderzenia i moi zawodnicy nie umieli się pozbierać. To bardzo młody zespół i takie przestoje jeszcze się zdarzają. W trzecim secie była nawet szansa na zwycięstwo, ale znów uwidocznił się nasz brak doświadczenia. Serwisy, po których nasz libero posyłał piłki poza boisko, nie były bardzo mocne i gdyby udało się te akcje wygrać to wynik seta mógł być odwrotny. Mój zespół to jeszcze juniorzy i myślę, że zebrane na boisku doświadczenie będzie procentować w przyszłości. – mówił po meczu szkoleniowiec Trefla.

Nie lekceważymy żadnego przeciwnika. Zespół gra dobrze nie zależnie od tego kto stoi po drugiej stronie siatki. Cieszy mnie dobra postawa rezerwowych bo ciężko jest grać cały sezon jedną szóstką. Spokojnie i pewnie zagrał w ataku i na zagrywce Piotr Gałka. Z rozegraniem poradził sobie także Artur Matuszewski . Chyba nieco wystraszony był na środku Mateusz Świerzewski, ale też swoje do gry wniósł. Trochę przespaliśmy trzeciego seta, ale to już chyba taka nasza „łatka" – podsumował mecz szkoleniowiec lidera tabeli Tomasz Paluch.

AZS UZ Zielona Góra – Trefl II Gdańsk 3:0
(25:20, 25:15, 25:23)

AZS UZ: Klucznik, Przyborowski, Lis, Borkowski, Kowalczyk, Mariaskin (kapitan), Odwarzny (libero) oraz Matuszewski, Gałka, Świerzewski, Zasowski
Trefl II: Stańczak, M`baye, Półtorak, Misztal (kapitan), Suski, Sobański, Płotka (libero) oraz Słomka