Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Debiut Luany de Pauli z Gedanią w Parkowej

Debiut Luany de Pauli z Gedanią w Parkowej

Najmłodsza drużyna PlusLigi Kobiet Gedania Żukowo będzie w poniedziałek rywalem Organiki Budowlanych. W kadrze drużyny trenera Grzegorza Wróbla jest aż 12 zawodniczek mających nie więcej niż 20 lat, a starsze są jedynie cztery.

Są to 28-letnia przyjmująca Małgorzata Plebanek, 24-letnia Justyna Sachmacińska, 24-letnia Małgorzata Jeromin i 23-letnia Marta Siwka . Młodzież Gedanii płaci na razie za brak doświadczenia. Przegrała wszystkie pięć spotkań, nie zdobywając nawet seta (u siebie z Centrostalem i Gwardią, a na wyjazdach z Piłą, Dąbrową i Białymstokiem). W 15 przegranych setach Gedania tylko trzy razy zdołała uzyskać więcej niż 20 punktów. Ambitna drużyna jest na razie murowanym kandydatem do spadku.

Nie ma więc wątpliwości, że zdecydowanym faworytem poniedziałkowego meczu będzie Organika Budowlani.

Drużynę trenera Wiesława Popika uskrzydliło zwycięstwo w Pile (3:1) nad przymierzającą się przed sezonem do gry o medale drużyną PTPS. To nie tylko pierwsze wyjazdowe zwycięstwo łódzkiego beniaminka, ale także pierwsze tak spektakularne osiągnięcie. Znakomitą formę zaprezentowała grająca dopiero drugi mecz po kontuzji stawu skokowego rozgrywająca Marta Pluta, która zdobyła statuetkę, tradycyjnie przyznawaną najlepszej zawodniczce meczu. Rzadko się zdarza, żeby zawodniczka grająca na pozycji rozgrywającej miała czwarty dorobek punktowy w drużynie. Marta Pluta zdobyła aż 7 punktów.

Liderką drużyny była obok niej także Karolina Kosek, która atakowała z rzadko oglądaną skutecznością i zdobyła 28 punktów, wprost demolując blok i obronę pilanek. Solidnie zagrały także pozostałe łodzianki, m.in. trzy byłe zawodniczki PTPS Piła: Ukrainka Julia Szeluchina, Małgorzata Niemczyk (obie po 13 punktów) i Brazylijka Michela Teixeira (6). Świetnie broniła w polu libero Katarzyna Ciesielska, a i pozostałe zawodniczki mają udział w cennym zwycięstwie.

Powróciła na parkiet po dwóch meczach przerwy rekonwalescentka Katarzyna Zaroślińska. Jeszcze nie była sobą, brakowało jej pewności w grze, ale w poniedziałkowym spotkaniu z Gedanią ataki Zaroślińskiej powinny już mieć charakterystycznie dla tej zawodniczki rozmach.

Wydarzeniem meczu powinien być jednak debiut 25-letniej Brazylijki Luany Vanessy de Pauli (193 cm wzrostu), która dobrze znosi proces aklimatyzacji i z każdym treningiem coraz lepiej rozumie się z koleżankami z zespołu. Organika to pierwsza polska drużyna, mająca w składzie dwie zawodniczki z kraju mistrzyń olimpijskich.

źródło: naszemiasto.pl