Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Daniel Castellani: Brakuje nam energii do gry

Daniel Castellani: Brakuje nam energii do gry

fot. archiwum

- Musimy wykrzesać z siebie jeszcze maksimum energii na te dwa ostatnie mecze. Poprawić to, co szło źle, zagrać bardziej agresywnie - mówi Daniel Castellani przed ostatnimi meczami, jakie czekają reprezentację Polski w Pucharze Wielkich Mistrzów.

Jaki był pomysł na spotkanie z Brazylią, tylko go rozegrać, czy wyjść z niego z twarzą?

Nigdy nie wychodzi się na boisko tylko po to, żeby rozegrać mecz, ale po to, żeby grać tak, aby próbować go wygrać. Ten turniej nie układa się po naszej myśli, jest dla nas trudny z wielu powodów. Gramy słabo, większość zawodników jest albo bez formy, albo narzeka na jakieś dolegliwości. Brakuje nam energii i widać zmęczenie. Jednak bez względu na to, kto stoi po drugiej stronie, staramy się tak grać, aby wygrać, choć nie zawsze się to udaje. Niestety wypadliśmy z walki o tytuł. Wspomniane przeze mnie czynniki zadecydowały, że podczas gdy nam brakuje energii do gry, pozostałe zespoły na naszym tle prezentują się znacznie lepiej. Będziemy się starali jakoś zmobilizować na ostatnie dwa spotkania i je wygrać.

Spotkanie z Brazylią było teoretycznie dla Polski najważniejsze, nie dlatego, że miało zadecydować o zwycięstwie w całym turnieju, ale żeby zakończyć go z twarzą. Reprezentujemy w końcu Europę, jako jej najlepsza drużyna.Brazylia z pewnością zwycięży w tym turnieju, dlatego trudno nam było ten mecz wygrać w takich okolicznościach. Dlatego zdecydowałem się na zmiany. Zbyszek Bartman, Michał Ruciak czy Paweł Woicki są według mnie zawodnikami świeższymi, którzy są mniej eksploatowani, myślałem, że podniosą grę. Taki by mój pomysł na spotkanie z Brazylią, ale także dlatego, że inni po prostu nie mogli zagrać. Wczoraj Daniel Pliński nie mógł się ruszać, dlatego wolałem go bardziej nie obciążać. Bąku cały czas czuje bóle w plecach. Wyszli i grali ci, którzy w danym momencie mogli.

W Nagoi rozmawiała Katarzyna Gotowiec
Więcej w serwisie pzps.pl

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved