Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Starcie gigantów – Aluprof kontra MKS

Starcie gigantów – Aluprof kontra MKS

fot. archiwum

Już jutro dojdzie do pojedynku Aluprofu z MKS-em. Trudno stawiać, którąś z drużyn w roli faworyta. Z jednej strony bielszczanki są wicemistrzyniami Polski, z drugiej strony to właśnie dąbrowianki są liderkami po rozegranych do tej pory kolejkach.

W drużynie Aluprofu wiodącymi zawodniczkami są niewątpliwie brązowe medalistki tegorocznych mistrzostw Europy: Anna Barańska, Eleonora Dziękiewicz, Natalia Bamber , to one mają poprowadzić drużynę do zwycięstwa. Za rozegranie w drużynie z Bielska jak do tej pory odpowiadała młoda rozgrywająca Anna Kaczmar, która nie zawsze radziła sobie z presją jaka na niej ciążyła. Dobrze wkomponowała się w zespół Aluprofu, Dorota Świeniewicz, która nie raz już udowodniła, że jest mocnym punktem zarówno w ataku jak i przyjęciu zagrywki. Właśnie to przyjęcie będzie kluczem do zwycięstwa, ponieważ niewątpliwie bielszczanki mają jedne z wyższych zawodniczek w lidze i jeżeli rozgrywająca dąbrowianek nie rozrzuci bloku, co jest uzależnione od dobrego przyjęcia, to ciężko będzie się przebić jej koleżankom. Przed tym zadaniem prawdopodobnie stanie Marta Haładyn, którą dzielnie wspiera doświadczona Magdalena Śliwa.

Zawodniczki MKS-u Dąbrowa Górnicza pokazały w poprzednim spotkaniu, że nie boją się nikogo – gładko wygrywając z Mistrzyniami Polski 3:0. Silnym punktem dąbrowianek w tym spotkaniu była właśnie zagrywka, z którą nijak nie mogły sobie poradzić Mineralne. Natomiast gra bielszczanek nie wygląda ostatnio najlepiej, przegrana z Muszynianką. Ciężki mecz z Centrostalem Bydgoszcz, wygrany tylko 3:2 może sugerować że zawodniczki nie są w najlepszej formie. W poprzednim sezonie w rundzie zasadniczej bielszczanki nie przegrały żadnego spotkania, jedyną drużyną która podjęła z nimi walkę były zawodniczki z Muszyny. W tym sezonie jednak nie wygląda już to tak kolorowo.

Przed sezonem działacze MKS-u dokonali solidnych wzmocnień.  W drużynie pojawiła się Katarzyna Gajgał – była zawodniczka Aluprofu, ściągnięto również młodą rozgrywającą, Martę Haładyn, bardzo dobrze prezentującą się przyjmującą z Białegostoku Katarzynę Walawender oraz  kolejną atakującą , Agatę Purę. Ten skład ma zagwarantować dobre występy w Pluslidze, jak i w europejskich pucharach.Czy podopieczne Waldemara Kawki utrzymają dobrą passę i pokonają kolejnego pretendenta do złotego medalu? A może to wicemistrzynie Polski okażą się lepsze? Wszystko okaże się już jutro. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja Polsat Sport.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved