Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Mielczanki górą w tie-breaku

PlusLiga Kobiet: Mielczanki górą w tie-breaku

Na inaugurację rywalizacji w 6. kolejce PlusLigi Kobiet, w spotkaniu sąsiadów z dolnych stref tabeli, Stal Mielec dopiero w piątym secie zdołała rozstrzygnąć na swoja korzyść pojedynek z akademiczkami z Białegostoku. Obie drużyny prezentowały "falującą" formę.

W pierwszej partii mielczanki szybko objęły prowadzenie 10:5 i sukcesywnie je powiększały doprowadzając do wyniku 19:11. Wtedy w mieleckiej ekipie nastąpił mały przestój i przyjezdne odrobiły kilka punktów, doprowadzając do stanu 20:16 dla Stali Mielec. Końcówka seta to błędy obu drużyn w wyniku czego to gospodynie wygrały pewnie seta 25:19. W pierwszym secie mogła się bardzo podobać gra młodej mieleckiej libero Agaty Durajczyk, która podbiła bardzo dużo piłek w polu dzięki czemu jej koleżanki mogły wyprowadzić liczne kontrataki.

W drugiej partii to przyjezdne od samego początku dyktowały warunki, szybko objęły prowadzenie schodząc na pierwszą przerwę techniczną z dwupunktową przewagą (8:6). Dobra gra gości i problemy z przyjęciem mielczanek doprowadziły do stanu 20:17 dla przyjezdnych. Wtedy to białostocczanki przyśpieszyły i pewnie wygrały tę partie do 18. W tej partii mimo nie najlepszego przyjęcia skutecznymi atakami popisywały się Agnieszka Starzyk i Małgorzata Cieśla.

W trzeciej partii obie drużyny rzuciły wszystkie siły, ponieważ zwycięstwo w niej dawało już punkt. Przez całego seta gra toczyła się punkt za punkt, na skuteczne ataki Cieśli i Starzyk dzielnie odpowiadała bardzo skuteczna w tym dniu Dorota Ściurka, która raz po raz obijała blok rywalek. Seta zakończył atak w taśmę Anity Kwiatkowskiej i goście wygrywają seta 26:24.

W czwartej partii od samego początku mielczanki objęły prowadzenie 8:2 na pierwszej przerwie technicznej, którą skutecznie pielęgnowały do samego końca wygrywając tę partię 25:21. Ten set to znowu bardzo dobra gra Doroty Ściurki i problemy z przyjęciem białostoczanek.

Piąty set to już niepodważalna przewaga mielczanek, które bardzo szybko narzuciły swój styl gry(8:4, 12:5), przyjezdne nie były już w stanie dogonić rywalek i to mielczanki zdobyły 2 cenne punkty wygrywając tę partie 15:6 i całe spotkanie 3:2.

W tym spotkaniu bardzo dobrze zaprezentowała się kapitan Stali Mielec Dorota Ściurka, która we wszystkich partiach ciągnęła grę drużyny. Kolejny raz z dobrej strony pokazała się młoda rozgrywająca mielczanek Dorota Wilk, która mimo ciężkiego meczu nie traciła głowy. Bardzo dobre zawody rozegrały, także Sylwia Wojcieska oraz Agata Durajczyk. Młoda mielecka libero bardzo dobrze grała w obronie i nieźle w przyjęciu zagrywki.

Za najlepszą zawodniczkę spotkania uznano przyjmującą Stali Mielec, Dorotę Ściurkę.

Stal Mielec – AZS Białystok 3:2
(25:19, 18:25, 24:26, 25:21, 15:6)

Stal Mielec: Kwiatkowska (17), Piątek (16), Wilk D. (2), Wojcielska (18), Ściurka (26), Niedźwiecka (6), Durajczyk (libero) oraz Łukaszewska i Wilk A. (1)
AZS Białystok: Starzyk (16), Cieśla (25), Szeszko (12), Kalinowska (5), Godos (2), Zemtsova (9), Saad (libero) oraz Gierak (4), Wysocka (2) i Gajewska