Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Karolina Sowała: Nie czujemy się lepsze

Karolina Sowała: Nie czujemy się lepsze

fot. archiwum

Sowała i Brzostek to aktualne mistrzynie Polski w siatkówce plażowej. Zaczęły już przygotowania do nowego sezonu, a 23 listopada wylatują na towarzyski turniej do Chin. Popularna „Kaja" opowiada o pierwszych treningach i celach na przyszły sezon.

Jak się czujesz po „wakacjach"?

Karolina Sowała:Wakacje? Tych prawdziwych jeszcze jeszcze nie było. Spędziliśmy dwa tygodnie na obozie rehabilitacyjnym, gdzie leczyliśmy kontuzje. Potem przyszedł czas na nadrobienie zaległości na uczelni – czyli dużo nauki. Wakacje przełożyłam na końcówkę roku, kiedy to wybiorę się z najbliższymi przyjaciółmi do Paryża.

Rozpoczęłyście już treningi? Jak one wyglądają?Od trzech tygodni jesteśmy w ciągłym treningu. Na razie pracujemy nad siłą i wytrzymałością. Trzy razy w tygodniu mamy zajęcia na siłowni. Na początku były to typowe treningi przygotowujące. Teraz weszłyśmy już w cykl i każda z nas ma dobrane odpowiednie dla siebie obciążenie. Poza tym codziennie zmagamy się już z piaskiem.

Zeszły sezon można Wam zaliczyć do udanych, przede wszystkim ze względu na mistrzostwo Polski. Czujecie się lepszymi, bardziej doświadczonymi zawodniczkami?

Na pewno zwycięstwo w finale mistrzostw Polski dodało nam pewności siebie i zmotywowało do ciężkiej pracy. Wiele nam jeszcze brakuje do formy, jaką pragniemy osiągnąć. Zaufałyśmy trenerowi i zdajemy sobie sprawę, że bez solidnego treningu nic nie przyjdzie łatwo. Z całą pewnością nie czujemy się lepsze.

Dostałyście zaproszenie na turniej do Chin. Dlaczego akurat Wy?

Nie jest mi do końca wiadome, dlaczego akurat my. Zaproszenie dostało dwanaście ekip z całego świata. Mogę się tylko cieszyć, że wypadło akurat na mnie i Monikę.

Z jakim nastawieniem jedziecie na te zawody?

Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy w najwyższej formie. Wypoczęłyśmy po poprzednim sezonie i z nowymi siłami chcemy zagrać tam jak najlepiej. Nie zakładam, że będziemy tam w czwórce, czy ósemce. Będziemy walczyć i mam nadzieję, że zaprocentuje to w sezonie przygotowawczym.

Przed Wami nowy sezon i nowe cele. Jakie?

Po pierwsze: U-23. Porażka z tego roku, o której nie mogę zapomnieć. Medal w tej kategorii będzie priorytetem. Po drugie: mistrzostwa Polski. Nie znamy jeszcze kalendarza rozgrywek na kolejny sezon, ale jeśli tylko nie będą kolidowały z World Tourem, to zamierzamy bronić złota. Dobre występy na World Tourach i turniejach CEV też będą mile widziane (śmiech).

Słyszy się o wprowadzeniu nowej piłki do siatkówki plażowej. Miałaś z nią styczność? Co możesz o niej powiedzieć?

Nie miałam jeszcze możliwości trenować nową piłką. Z opinii innych zawodniczek wiem, że zdecydowanie utrudnia przyjęcie. Te piłki w momencie serwisu nabierają zupełnie innej rotacji, niż ta obecna. Mogą być problemy z przystosowaniem się do tej zmiany, ale mam nadzieję, że FIVB pozostanie przy starym modelu.

*rozmawiał Maciej Nowocień (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved