Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Juniorki MKS MOS Płomień Sosnowiec wciąż niepokonane

Juniorki MKS MOS Płomień Sosnowiec wciąż niepokonane

Po raz kolejny gładka wygrana i powody do radości w zespole juniorek MKS MOS Płomień Sosnowiec, podopiecznych Piotra Augustyna. Tym razem siatkarki pokonały zespół z Piekar Śląskich, nie dając im żadnych szans choćby na „urwanie" seta.

Mecz rozegrał się w trzech odsłonach i tyle zupełnie wystarczyło, aby móc cieszyć się z wygranej.

Początek pierwszej partii i pierwsze punkty od razu udowodniły wyższość zespołu z Sosnowca. Partię tę rozpoczęła dobrą zagrywką Joanna Górecka, zdobywając bezpośrednio z niej punkty i wyprowadzając tym samym swój zespół na kilkupunktowe prowadzenie. W ataku dobrze spisywały się po raz kolejny Marta Wybańska, Kinga Binkiewicz i Małgorzata Skalska. Warto pochwalić również rozgrywające, które starały się grać bardziej kombinacyjną siatkówkę i umożliwiały swoim koleżankom rozwinięcie się w ataku. Pierwsza partia zakończyła się dosyć szybko wynikiem 25:13 dla sosnowiczanek.

Drugi set to znowu od samego początku dobra i konsekwentna gra podopiecznych trenera Piotra Augustyna. Dziewczynom nawet przez myśl nie przeszło, aby dać zespołowi z Piekar możliwości do podjęcia walki z nimi, chciały rozegrać dobre i zdecydowane spotkanie i wygrywając drugą partię 25:9 były coraz bliżej osiągnięcia swojego celu.

Trzecia partia była już tylko podsumowaniem całego spotkania. W połowie seta co prawda sosnowiczanki złapały na chwilę przestój, ale nie dały przeciwnikowi wyjść na prowadzenie. Końcówka seta to już tylko pokaz umiejętności dziewczyn z Sosnowca, wygrały tego seta 25:12, a całe spotkanie 3:0.

Za tydzień juniorki MKS MOS Płomień pauzują, więc kolejne spotkanie przyjdzie im rozegrać dopiero 3.12 z zespołem MCKiS Jaworzno.

MKS MOS Płomień Sosnowiec – Piekary Śląskie 3:0

(25:13, 25:9, 25:12)

MKS MOS: Binkiewicz, Skalska, Wybańska, Janus, Jaworska, Walczak, Wesołowska, Górecka, Soja, Zielińska i Wudecka (libero)