Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Joker-Mekro Świecie na półmetku drugi w swojej grupie

Joker-Mekro Świecie na półmetku drugi w swojej grupie

fot. archiwum

Beniaminek ze Świecia po pierwszej rundzie sezonu zasadniczego jest wiceliderem swojej grupy. - Poszło nam znacznie lepiej niż się spodziewałam w najśmielszych marzeniach - podkreśla Żaneta Hajne, kapitan Jokera-Mekro.

Przygotowania do sezonu, wyniki towarzyskich turniejów wskazywały, że Joker-Mekro będzie liczył się w grupie 1. II ligi. Potwierdziło się to na parkietach. Beniaminek ze Świecia w 1. rundzie wygrał 7 meczów (wszystkie po 3:0) i przegrał dwa (2:3 z CHTPS Chodzież, 0:3 z KS Murowana Goślina). Po 9. kolejkach świecki zespół zajmuje 2. miejsce mając na koncie 22 punkty. Do lidera z Murowanej Gośliny jokerki tracą 5 "oczek".

Nie przypuszczałam, że 1. runda będzie aż taka dobra w naszym wykonaniu – mówi Żaneta Hajne, kapitan Jokera-Mekro. – O tym, że się utrzymamy byłam pewna. Liczyłam na pierwszą czwórkę, ale że będziemy na półmetku sezonu zasadniczego wiceliderem… W najśmielszych marzeniach tego nie zakładałam.

Siłą jest zespółW 1. rundzie gra Jokera-Mekro oparta była głównie na zawodniczkach, które już wcześniej miały styczność z II ligą. Wyjątkiem jest rozgrywająca Kasia Wenerska.

Każda z nas pracowała na te znakomite wyniki – zaznacza Żaneta Hajne. – Jednak ze swojej strony chciałabym pochwalić nasze rozgrywające, a zwłaszcza Kasię. Ma ona dopiero 16 lat, a radzi sobie w II lidze znakomicie.

Liderkami beniaminka są Żaneta Hajne, Olga Butt-Hussaim i Anna Hohn, które zdobywają najwięcej punktów w ataku bądź zagrywką. Dobrze z roli libero wywiązuje się Gosia Kolanowska. Na uwagę zasługuje również postawa Justyny Opoń, która zrobiła kolosalne postępy w porównaniu z ubiegłym sezonem. – Generalnie mamy bardzo wyrównany zespół – mówi trener Andrzej Nadolny.Dziewczyny są ambitne, pracowite na treningach i meczach. Wszystkie zasługują na pochwałę.

Autorem tekstu jest Sławomir Wojciechowski

Więcej w Gazecie Pomorskiej

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved