Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Trzy punkty dla AZS-u AWF Warszawa

II liga: Trzy punkty dla AZS-u AWF Warszawa

W czwartkowy wieczór spotkanie 10. kolejki grupy 3. II ligi kobiet rozegrały zespoły AZS-u AWF Warszawa i Salosu Legionowo. Pojedynek rozstrzygnął się w trzech setach na korzyść gospodyń. Przyjezdne przekroczyły granicę 20 punktów tylko w drugiej partii.

Mecz rozpoczął się po myśli Salosu, bowiem pierwszy punkt zdobyła Bronisz, zaś w kolejnej akcji doszło do nieporozumienia w ekipie AZS-u. Dosyć szybko stan seta wyrównał się, a następnie gospodynie wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Przy stanie 5:3 o czas poprosił trener Miętek. Po krótkiej rozmowie dobrze zaatakowała Świderska. Warszawianki na przemian uzyskiwały dwa punkty przewagi i traciły je. Zaczęły „odjeżdżać" rywalkom od stanu 12:10. Po skutecznej akcji Lipińskiej AZS prowadził już 17:12. Gospodynie utrzymywały bezpieczną przewagę do samego końca i ostatecznie wygrały 25:17.

Druga partia także rozpoczęła się od dwupunktowego prowadzenia przyjezdnych. Pierwszy punkt akademiczki zdobyły po autowym ataku Bronisz. Dość długo trwała walka punkt za punkt z minimalną przewagą Salosu. Po bloku na Tokarskiej przyjezdne prowadziły 9:7. Akademiczki wyrównały w połowie seta (13:13), a następnie wyszły na minimalną przewagę. Jednak dopiero w końcówce udało im się zdobyć bezpieczne prowadzenie. Druga odsłona zakończyła się wygraną akademiczek 25:21.

Trzecia partia od początku układała się po myśli gospodyń. Po udanej akcji Tokarskiej AZS wyszedł na prowadzenie 2:0, a po ataku Lipińskiej było już 9:4. Akademiczki grały bardzo pewnie, podbijały wiele ataków rywalek i wyprowadzały skuteczne kontry. Popełniały także mniej błędów niż rywalki, dzięki czemu z akcji na akcję ich przewaga rosła. W końcówce prowadziły już 20:11. AZS nie miał żadnych problemów, aby zwyciężyć w tej partii. Dzięki temu zainkasowały kolejne trzy punkty i wyprzedzają w ligowej tabeli Salos o cztery „oczka".

AZS AWF Warszawa – Salos Legionowo 3:0
(25:17, 25:21, 25:15)