Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Radomianki zagrają o punkty z liderem

II liga: Radomianki zagrają o punkty z liderem

fot. archiwum

Ciężka przeprawa czeka AZS Politechnikę Radomską. Podopieczne Aleksandra Klimczyka podejmą lidera - BKS Szóstkę Biłgoraj. - Chcemy po prostu, aby dziewczyny dobrze się zaprezentowały - przyznaje II trener, Krzysztof Białczak.

Pozycja przyjezdnych zdaje się być niezagrożona. Przeciwniczki radomianek wygrały do tej pory wszystkie spotkania za trzy punkty, tracąc zaledwie dwa sety. Aleksander Klimczyk wielokrotnie podkreślał, że Szóstka jest raczej poza zasięgiem wszystkich drużyn. Dlatego szkoleniowcy nie obiecują niespodzianki, chcą jedynie ambitnej postawy swoich podopiecznych: – Mamy nadzieję, że zawodniczki nawiązą walkę. W takich pojedynkach mogą sprawdzić, ile brakuje im do ścisłej czółówki – dodał II szkoleniowiec.

Na pojedynki, takie jak z Szóstką Biłgoraj, ciężko się przygotować, ponieważ drużyna nie ma praktycznie słabych punktów. – Rywalki grają niezwykle kombinacyjnie, dobrze przyjmują i blokują – zauważył Krzysztof Białczak.

Siatkarki Politechniki Radomskiej trenują jednak spokojnie swoim rytmem. Sobotni mecz stanowi bowiem przetarcie przed następnymi pojedynkami z Politechniką Warszawską i Spartą Warszawa. Te spotkania będa bowiem miały dla akademiczek większe znaczenie.Drugi szkoleniowiec nie potrafił wskazać konkretnej recepty na przeciwniczki. – W każdym elemencie trzeba zagrać na 100 procent swoich możliwości, by myśleć o zwycięstwie. Mamy nadzieję, że zaprezentujemy się lepiej niż w Biłgoraju (w I kolejce było "szybkie" 3:0 dla Szóstki-przyp.red.) – zakończył.

Wśród zawodniczek gospodyń z grypą zmaga się Sandra Duma.

Początek sobotniego spotkania o 15:30 w hali przy ul. Chrobrego.

Autorką tekstu jest Agata Kołacz

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved