Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: Trzecia wygrana Błękitnych

II liga mężczyzn: Trzecia wygrana Błękitnych

Siatkarze Błękitnych Ropczyce w pierwszym meczu rundy rewanżowej II ligi mężczyzn pokonali drugoligowego beniaminka z Krakowa. To dopiero trzecia wygrana podopiecznych Jacka Wisniewskiego w obecnym sezonie.

Pierwszą wyrównaną partię Błękitni wygrali za trzecim setbolem po skutecznym ataku Tomasza Kamudy. Atakujący Ropczycan na placu gry pojawił się tuż przed akcją kończącą seta otwarcia. Drugie starcie to przez cały czas trwająca dominacja zespołu z Krakowa. W trzeciej odsłonie gra była wyrównana do stanu 19-17 dla gości. Wtedy w polu zagrywki stanął rutynowany Kamuda. Przy jego serwach Błękitni wyszli na prowadzenie 22-19. Nie oddali go do końca partii. W czwartym secie Wanda prowadziła 15-9. Gospodarze nie zrezygnowali jednak z wygranej. Walczyli w wielką determinacją i doprowadzili do remisu 18-18. Końcówka należała do siatkarzy Błękitnych. Wykorzystali oni słabą dyspozycję drużyny z Krakowa i wygrali przegranego wydawałoby się seta oraz cały mecz za trzy punkty. Zespół Wandy poniósł w Ropczycach pierwszą porażkę na wyjeździe.

Po meczu powiedzieli:

Piotr Rutkowski (kapitan Wandy Kraków): Mecz w Ropczycach przegraliśmy w głównej mierze przez błędy własne w końcówkach trzeciego i czwartego seta. W pierwszej rundzie wygraliśmy siedem razy. W drugiej rundzie o zwycięstwa mojemu zespołowi, który jest drugoligowym beniaminkiem będzie trudniej. Przeciwnicy znają nas już lepiej.

Michał Betleja (przyjmujący Błękitnych Ropczyce): W pierwszej rundzie przegraliśmy siedem razy. Szósty sezon gram w drugiej lidze i nigdy nie poniosłem tylu porażek w jednej rundzie. Zwycięstwo z Wandą, która jest solidnym drugoligowcem bardzo cieszy. Myślę, że to przełomowa wygrana. Wierzę, że w następnych meczach będziemy grać tylko lepiej

Jacek Wiśniewski (trener Błękitnych Ropczyce): W pojedynku z krakowską drużyną zepsuliśmy stanowczo za dużo zagrywek. Do tego doszło parę niepotrzebnie wyrzuconych z ataku w aut piłek. Graliśmy bardziej kombinacyjną siatkówkę niż goście. W kolejnym meczu z Siemianowicami, z którymi w pierwszej rundzie przegraliśmy trochę niefrasobliwie chcemy wygrać za trzy punkty.

Błękitni Ropczyce – Wanda Kraków 3:1
(25 -22, 21-25, 25-23, 25-23)