Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Święta wojna

II liga M: Święta wojna

fot. archiwum

Czy kolejny raz Jacek Kurzawiński okaże się lepszy od Janusza Ignaczaka? Wojna słów i podtekstów będzie miała swój finał już w sobotę w Kamiennej Górze. Na pojedynek z rywalem zza miedzy kibice obu drużyn czekali aż cztery lata.

Mimo iż Wałbrzych oddalony jest od Kamiennej Góry zaledwie o 25 km, a Sudety grają już czwarty sezon w rozgrywkach II ligi, to dopiero jutro pierwszy raz obie ekipy zmierzą się ze sobą w oficjalnym spotkaniu. Dlaczego? Do tej pory oba zespoły grały w innych grupach. Rywalizacja zapowiada się niezwykle ciekawie. Nie chodzi tylko o to, że jest to pojedynek drużyn zza miedzy, ale większość zawodników Sudetów grało w przeszłości w Wałbrzychu. I tutaj należy sobie odpowiedzieć na pytanie – kto jest winny takiemu obrotowi sprawy i czy niektórzy nie powinni pójść za radą słów ze znanej piosenki „trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść"? W składzie kamiennogórskiego zespołu pierwszy raz w tym sezonie pojawi się Fabian Kurzawiński, którego karta jeszcze kilkanaście dni wcześniej „leżała" w wałbrzyskim klubie i to właśnie tam zaczynał swoją siatkarską karierę. Czy dostanie szansę gry w sobotnim meczu? Zobaczymy.

Sympatycy Victorii zarzucają, że Sudety zostały zbudowane na armii zaciężnej z Wałbrzycha. Jednak z drugiej strony rozgrywki młodzieżowe pokazują, że szkolenie młodzieży w Kamiennej Górze wypada zdecydowanie lepiej. Obie drużyny (Sudety, Kus-Kus) wygrywają swoje spotkania z wałbrzyską Victorią, a sukcesy miejscowych juniorów, to przede wszystkim zasługa zawodników spoza Wałbrzycha (Dzierżoniów, Świebodzice, Świdnica, Strzegom).

Szlagier kolejki już w sobotę w hali ZSZiO przy ul. Traugutta w Kamiennej Górze o godzinie 17.00.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved