Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: „Energetyczni” kontra BBTS

I liga: „Energetyczni” kontra BBTS

fot. archiwum

Już w sobotnie popołudnie drużyna z Jaworzna podejmie na własnym parkiecie świetnie do tej pory spisujący się zespół z Bielska-Białej. Wydaje się, że będzie to zacięte widowisko, choć nie wskazuje na to ligowa tabela, bowiem Energetyk jest przedostatni.

O tym, że rywale z dolnych rejonów stawki potrafią być groźni bielszczanie przekonali się już w Hajnówce. Choć tamtejsza drużyna zajmowała przedostatnią lokatę to zdołała jako jedyna w bieżącym sezonie znaleźć sposób na podopiecznych trenera Przemysława Michalczyka. Teraz w podobnej sytuacji znajduje się MCKiS Energetyk… przedostatni zespół w tabeli.

W minionym tygodniu w Jaworznie doszło do trenerskiej zmiany. Z przyczyn osobistych rezygnację z pełnionego stanowiska złożył znany z pracy bielskim zespołami Wiktor Krebok, a jego miejsce zajął dotychczasowy asystent Jacek Sowa. Nie wiadomo, jak roszada wpłynie na postawę gospodarzy sobotniego meczu, którzy od startu rozgrywek borykają się ze zdrowotnymi kłopotami. Pewne jest, że miejscowi z rolą outsidera nie pogodzą się tak łatwo i w każdym kolejnym spotkaniu będą szukać szansy odbicia się od dna. To zademonstrowali już minionej środy, gdy powalczyli w wyjazdowym starciu z gdańskim Treflem. Warto wspomnieć jeszcze, że w szeregach jaworzańskiego zespołu są gracze z przeszłością w najwyższej klasie rozgrywkowej, jak Adam Kurian, Mariusz Syguła czy Jarosław Tepling.

Zgoła odmienne nastroje panują w Bielsku-Białej. Wielu przewidywało, że ekipa po rewolucji będzie walczyć jedynie o utrzymanie, tymczasem młodzież wsparta rutynowanym atakującym Marcinem Owczarskim regularnie schodzi z parkietu w charakterze zwycięzców. Chęć walki i niemałe już umiejętności bielszczanie potwierdzili w ostatniej konfrontacji z rywalem z Gorzowa Wielkopolskiego. W Jaworznie zagrają pewnie w swoim stylu – bez kompleksów i strachu przed przeciwnikiem. Rzeczywistość na szczeblu I ligi jest jednak taka, że każdy z każdym może wygrać, a rozważania o faworytach w poszczególnych grach mają wyłącznie wydźwięk czysto teoretyczny.źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved