Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Bruno Rezende: Zawsze miałem respekt dla Polaków

Bruno Rezende: Zawsze miałem respekt dla Polaków

fot. archiwum

Rozgrywający reprezentacji Brazylii, Bruno Rezende, dla "Przeglądu Sportowego": - Siatkówka wiele razy pokazała, że się sama obroni, bez nonsensownych zmian przepisów, a "piłka będzie dłużej w powietrzu", jak brzmi hasło działaczy.

Nie tak zapewne wyobrażał pan sobie udział w Pucharze Wielkich Mistrzów. Wszyscy oczekiwali, że gracze Cimedu Florianopolis przyjadą do Japonii po wywalczeniu Klubowego Mistrzostwa Świata. A tymczasem w Dausze odpadliście już w grupie…

Jesteśmy wszyscy bardzo rozczarowani naszym słabym wynikiem w Katarze. (…) Wyjeżdżając z Kataru cieszyliśmy się, że w Japonii znów spotkamy się z Iranem i Polską. Żałowaliśmy tylko, że tak długo trzeba czekać, by znów wyjść na boisko. Chcemy rewanżu jak najszybciej!

Nie polubił pan „złotej formuły", zgodnie z którą trzeba wykonywać pierwszy atak zza linii trzeciego metra?Siatkówka wiele razy pokazała, że się sama obroni, bez nonsensownych zmian przepisów, a „piłka będzie dłużej w powietrzu", jak brzmi hasło działaczy. Udowodnił to nawet wygrany przez Brazylię finał Ligi Światowej w Serbii, gdzie było wiele pięknych wymian. Dlaczego teraz ktoś chce, by niżsi, szybsi gracze mieli mniejsze szanse, mniej przestrzeni? Nasz sport nie powinien tak wyglądać.

Cieszy się pan, że tym razem zagracie przeciwko biało-czerwonym według normalnych zasad?

Wy też się chyba cieszycie, bo ten system chyba nikomu nie sprzyjał. Ja zawsze miałem respekt dla Polaków. To przecież aktualnie drugi zespół świata, który na dodatek wygrał mistrzostwa Europy. Aha, ma jeszcze jeden atut: wspaniałych kibiców. Takich jak nasi. Wiemy w Brazylii, jak ważna jest siatkówka w Polsce, ilu kadra ma fanów i jak utalentowanych posiadacie zawodników (…). Naprawdę tak myślę, to nie są pochwały mówione dlatego, że rozmawiam z polskim dziennikarzem.

Więcej w „Przeglądzie Sportowym"
Autorem tekstu jest Żelisław Żyżyński

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved