Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > PWM: Druga porażka Polaków

PWM: Druga porażka Polaków

Reprezentacja Polski nie może zaliczyć inauguracji Pucharu Wielkich Mistrzów do udanych. Po porażce 2:3 z Japonią przyszedł czas na pojedynek z reprezentacją Kuby. W tym meczu biało-czerwonym udało się wygrać jedynie pierwszą partię.

Obie ekipy rozpoczęły spotkanie od wzajemnego badania sił i gry punkt za punkt. Żadna z ekip początkowo nie wyszła na znaczące prowadzenie. Dopiero po plasie Michała Ruciaka Polacy wyszli na dwa „oczka" przewagi i jednocześnie zeszli na pierwszą przerwę techniczną. Na tej różnicy punktowej podopieczni Daniela Castellaniego nie poprzestali. Bez problemów udało im się powiększyć przewagę do czterech „oczek" (12:8). Podczas drugiej przerwy technicznej biało-czerwoni prowadzili 16:13 po ataku Bartosza Kurka. W końcówce Polacy stracili nieco swoją przewagę. Przy stanie 23:22 o czas poprosił trener Castellani. Seta zakończył Marcin Możdżonek, który skutecznie zaatakował z piłki przechodzącej (25:22).

W drugiej partii Polacy rozpoczęli od prowadzenia 4:0 i szybko trener Kubańczyków poprosił o czas. Rytm gry odnalazł Michael Sanchez, dzięki któremu ekipa kubańska stopniowo zmniejszała straty. Podczas pierwszej przerwy technicznej biało-czerwoni prowadzili dwoma punktami. W połowie seta świetnie zaczął grać Wilfredo Leon, a jego zespół nie tylko doprowadził do remisu, ale także wyszedł na prowadzenie 16:14. Przy prowadzeniu Kuby 18:15 i 19:15 o dwie przerwy poprosił Daniel Castellani. Mimo to coś się w polskiej ekipie zacięło. Z kolei Kubańczycy grali bardzo dobrze i po akcji Sancheza wygrali seta 25:18.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia Kuby 4:0. Po bloku Leona na Jaroszu trener Castellani poprosił o przerwę. Po krótkiej rozmowie świetnie w bloku zaprezentował się Piotr Nowakowski, a Polacy wyrównali na 4:4. Rywale jednak świetnie zagrali w bloku i kontrach, co dało im prowadzenie 12:8, a Polakom kolejną przerwę na życzenie trenera. Z akcji na akcję prowadzenie ekipy kubańskiej powiększało się. Po akcji Hernandeza było już 21:14. Blok Leala na Jaroszu dał wynik 23:15. Ostatecznie Kubańczycy zwyciężyli 25:18.

W czwartej partii biało-czerwoni zaczęli grać trochę lepiej. Dobrze prezentowali się Bartosz Kurek i Daniel Pliński. Po bloku Łomacza na Lealu Polacy prowadzili 12:10. Wtedy Kubańczycy poprosili o czas, a krótka rozmowa zaowocowała powrotem do wcześniejszego rytmu gry. Podczas drugiej przerwy technicznej ekipa kubańska prowadziła 16:14. Przewaga Kubańczyków urosła do pięciu punktów i dopiero wtedy Jakub Jarosz dzięki dobrej zagrywce pozwolił swoim kolegom na odrobienie strat. Nie wystarczyło to jednak, aby doprowadzić do remisu. Ostatecznie Kubańczycy zwyciężyli 25:22 i cały mecz 3:1.

Polska – Kuba 1:3

(25:22, 18:25, 18:25, 22:25)

Polska: Nowakowski (10), Łomacz (4), Kurek (12), Jarosz (21), Ruciak (6), Możdżonek (3), Ignaczak (libero) oraz Pliński (1), Bartman (2) i Bąkiewicz
Kuba: Leon (14), Leal (16), Camejo (4), Sanchez (12), Simon (21), Hierrezuelo (3), Gutierrez (libero) oraz Hernandez (2)