Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Lloy Ball zabójcą „złotej formuły”

Lloy Ball zabójcą „złotej formuły”

fot. archiwum

- Dobrze, że kończę już powoli karierę sportową i nikt nie każe mi grać według "złotej formuły" - powiedział dla Przeglądu Sportowego Amerykanin, Lloy Ball. - Dla mnie zresztą różnych imprez jest teraz zwyczajnie zbyt dużo - dodaje aktualny rozgrywający Zenitu Kazań.

Nie żałuje pan, że zrezygnował z gry w reprezentacji USA po wygranych igrzyskach w Pekinie? Może z panem w składzie mistrz olimpijski grałby w Pucharze Wielkich Mistrzów?

Lloy Ball: Może tak, a może nie. Ci młodzi Kubańczycy prezentują się naprawdę bardzo dobrze, mogli się podobać podczas ostatniej Ligi Światowej. Moi koledzy z kadry nie dali im rady w finale mistrzostw strefy NORCECA i wiem, że wcale nie dlatego, że grali słabo. Nie, to Kuba prezentuje naprawdę wysoki poziom. Będzie bardzo groźna dla każdego w najbliższych latach. Jej problemem może być tylko sytuacja poza sportowa, ale to już zupełnie inny temat. A czy nie żałuję, że zrezygnowałem z gry w kadrze? Nie, to była bardzo świadoma decyzja. (…)

Wrócę więc do pierwszego pytania: zagrałby pan w Pucharze Wielkich Mistrzów? Z pana słów wynika, że także Klubowe Mistrzostwa Świata nie wzbudziły pana entuzjazmu.Początkowo przyjąłem je entuzjastycznie. Uważam, że to świetnie, że ktoś wskrzesił taki turniej. Chciałem zdobyć kolejny medal do kolekcji, bo nadal jestem głodny wielkich wyzwań. Ale gdy okazało się, że ktoś wymyślił testowanie „złotej formuły", straciłem dużo z radości gry. Dobrze, że kończę już powoli karierę i nikt nie każe mi grać w ten sposób dłużej. Dla mnie zresztą różnych imprez jest teraz zwyczajnie zbyt dużo.

Po roboczym spotkaniu FIVB wszyscy zgodnie stwierdzili, że pana wypowiedź „zabiła złotą formułę".

Mam taką nadzieję. Przemawiał jakiś facet, który to wymyślił i którego nikt nie znał, a z jego słów wynikało, że moja praca, rozgrywającego, jest bez wartości! Naprawdę się zdenerwowałem.

Więcej w „Przeglądzie Sportowym"
Rozmawiał Żelisław Żyżyński

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved