Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga argentyńska mężczyzn po czterech kolejkach

Liga argentyńska mężczyzn po czterech kolejkach

W miniony weekend odbyły się spotkania 3. i 4. kolejki w Liga Argentina mężczyzn. Swoje pojedynki wygrały między innymi ekipy Drean Bolivar i UPCN Voley, które - jako jedyne - z kompletem 12 punktów po czterech zwycięstwach, przewodzą w tej chwili w ligowej tabeli.

3. kolejka, 12 listopada

Obrońcy mistrzowskiego tytułu – prowadzeni przez Javiera Webera siatkarze Drean Bolivar – bez trudu poradzili sobie w trzech setach na boisku w Parque Berduc w Paranie, z tam właśnie mającym obecnie swoją siedzibę, zasłużonym Atletico Boca Juniors. Brazylijczyk Wallace Martins punktował 14 razy dla Bolivar, zaś Patricio Viera – 7 razy dla gospodarzy. Przewaga mistrzów była ogromna (jeden set wygrany do 9!), zarówno w ataku (36:26), w polu zagrywki (6:0) jak i w bloku (10:2).

Siatkarze UPCN, u siebie – w Gimnasio Aldo Cantoni w San Juan, nie mieli problemu z pokonaniem 3:0 Gigantes del Sur. W ekipie gospodarzy brylował Brazylijczyk Jose Junior, który zdobył 15 punktów, przy 62% skuteczności w ataku (w dorobku miał miedzy innymi 4 asy serwisowe). Gościom przewodził były reprezentant Argentyny – Luis Gorosito (12 pkt), wspomagany przez specjalistę od bloku – Javiera Sancheza (9 pkt, w tym 5 blokiem).

Siatkarze Sonder Rosario pokazali się z dobrej strony już w dwóch pierwszych kolejkach. W trzeciej potwierdzili solidne przygotowanie do sezonu, pokonując niespodziewanie u siebie 3:1 wicemistrzów poprzedniego sezonu – ekipę Jorge Elguety i Marcosa Milinkovica, Union Formosa. Gospodarze zagrali świetnie całym zespołem. Aż pięciu zawodników punktowało powyżej 10 razy. Tym razem liderem drużyny był młody Lucas Tell, który zdobył 20 punktów (w tym 4 asy serwisowe). Brazylijczyk Rodrigo Peres Lopes zdobył tylko o jedno oczko mniej, zaś Sebastian Sole, ze swoich 18 punktów dla Rosario, aż 8 zdobył blokiem. W drużynie gości najlepiej grał świetnie zaczynający ten sezon reprezentant Kolumbii – Alex Moreno (21 pkt, w tym 20 po ataku, przy skuteczności 54%). Milinkovic i Elgueta zagrali na niezłym poziomie (zdobyli po 13 pkt), ale na rewelacyjnie usposobionych gospodarzy to nie wystarczyło.

Debiutanci z SOS Villa Maria, odnieśli swoje pierwsze ekstra ligowe zwycięstwo, pokonując u siebie 3:1 Tigre Voley. Podopieczni Juana Manuela Cichello za bardzo chcieli pokazać się swojej publiczności, dlatego początek mieli zły – przegrali pierwszego seta do 18. Potem przyszło uspokojenie i zwycięstwa w trzech kolejnych odsłonach. Liderami młodziutkiej i perspektywicznej ekipy gospodarzy, byli Tomas Layus i Cristian Poglajen.

Siatkarze Puerto General San Martín (PSM Voley) pokonali u siebie 3:0 Instituto Dr. Carlos Pellegrini, choć w drugim secie (wygranym przez PSM 31:29) goście byli bliscy przełamania dobrej passy gospodarzy. Najlepszym zawodnikiem tego meczu, był były reprezentant Argentyny, obecnie kapitan ekipy PSM – Jeronimo Nicola (24 pkt).

4. kolejka, 14 listopada

Siatkarze SOS Villa Maria, którzy w poprzedniej kolejce odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie, tym razem nie sprostali w swojej hali mistrzom – ekipie Drean Bolivar. Mimo porażki 0:3, gospodarze grali lepiej z seta na set, a druga i trzecia partia były bardzo zacięte. Bolivar potwierdził dobre przygotowanie do sezonu – wszyscy punktujący dla tej drużyny zawodnicy grali na skuteczności w ataku powyżej 60% (Guillermo Garcia zdobył 17, zaś Wallace Martins – 15 pkt). Liderem gospodarzy był Cristian Imhoff (13 pkt, skuteczność ataku 57%).

Po spotkaniu UPCN Voley z Chubut Volley (na boisku ekipy UPCN, w Gimnasio Aldo Cantoni w San Juan) obiecywano sobie wiele. Goście – podopieczni Horacio Dileo – ponownie jednak dali sygnał, że początek tego sezonu to nie jest ich najlepszy okres gry. Gospodarze przeważali w dwóch pierwszych odsłonach. Trzecią dość szczęśliwie wygrali zawodnicy Chubut i to dało im trochę wiatru w żagle. Ekipa UPCN kontrolowała jednak grę, wygrywając ostatecznie 3:1. Liderem gospodarzy był Leonardo Patti (16 pkt), a jeszcze czterech innych zawodników punktowało powyżej 10 razy, w tym Gustavo Molina, który 6 ze swoich 12 punktów zdobył blokiem. Dla gości Miguel Garcia zdobył 16, zaś Pablo Hruby – 14 pkt (w tym po 3 z asów serwisowych i blokiem).

W jednej z dwóch potyczek pięciosetowych tej kolejki, siatkarze Boca Juniors pokonali u siebie Tigre Voley. Pierwszą bardzo zaciętą partię wygrali goście 29:27, ale później tak zacięta gra przytrafiła się jedynie w trzecim secie – wygranym przez gospodarzy 25:23. Liderem miejscowej ekipy był Juan Pablo Hatrick (18 pkt). Dla gości tyle samo oczek zdobył niedawny jeszcze reprezentant Argentyny – Gaston Giani.

Drugi tie-break zafundowali kibicom siatkarze PSM, goszczący w swoim Gimnasio Parana w Puerto San Martin, ekipę Marcosa Milinkovica i Jorge Elguety – Union Formosa. Tego seta prawdy wygrali goście. Mecz był niezwykle ekscytujący. Dwie pierwsze partie – na przewagi do 25 i 29 – wygrali gospodarze. Potem goście, za sprawą wymienionych wyżej weteranów i równej, dobrej gry Alexa Moreno, Martina Blanco Costy i Brazylijczyka Radtke, przeważyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dla gospodarzy Jeronimo Nicola zdobył 26 pkt, zaś Leandro Romero – 21 pkt. Gaston Alvarez aż 5 oczek z 13 zdobył blokiem. W drużynie z Formosy Jorge Elgueta punktowal 22 razy (w tym 5 razy blokiem) zaś Marcos Milinkovic – 18 razy (w tym 2 asy serwisowe i 3 bloki).

W ostatnim meczu kolejki, nie pierwsza w tym sezonie sensację sprawili siatkarze Sonder Rosario – tym razem jednak negatywną… Przegrali we własnej hali w Gimnasio Sportivo America z ekipą debiutantów ligowych – Instituto Dr. Carlos Pellegrini. W drużynie gospodarzy nie zwiódł Enrique Lanieri (15 pkt). Mimo świetnego przyjęcia, słabszą dyspozycje w ataku miał tego dnia Brazylijczyk Rodrigo Peres Lopes. Jego punkty drużynie zawsze są potrzebne – tym razem ich zabrakło, i mimo niezłej gry całej drużyny, ostatecznie wygrali goście. Dla przyjezdnych Andres Ferreyra zdobył 15 pkt, zaś Brazylijczyk Jairo – 14.

W tym tygodniu odbędą się mecze dwóch następnych ligowych kolejek (piata kolejka już dzisiaj, zaś szósta – w sobotę, 21 listopada). Dzisiaj dojdzie między innymi do meczu na szczycie. Liderzy tabeli – siatkarze Drean Bolivar, podejmą w Gimnasio Republica de Venezuela ekipę UPCN. W sobotę natomiast bardzo ciekawie zapowiada się mecz pomiędzy Chubut Volley i Sonder Rosario.