Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Zwycięstwo Trefla z Energetykiem

I liga: Zwycięstwo Trefla z Energetykiem

Wyraźną porażką 1:3 zakończył się wyjazdowy mecz siatkarzy MCKiS PKE Energetyk Jaworzno w Gdańsku. Jaworznianie zdołali wygrać jedynie drugą odsłonę tego spotkania - 25:20. W trzech pozostałych przegrywali z drużyną gospodarzy kolejno do 14, 21 i 20.

Gospodarze otworzyli mecz wysokim prowadzeniem 4:0 i 9:1. Potem prowadzili najczęściej różnicą 10 punktów, ale gdy tylko przewaga ich spadała poniżej tej granicy od razu interweniował trener Strumiło. Szkoleniowiec prosił o czasy przy wynikach 13:5 i 24:13.

Jak się później okazało opiekun miejscowych wiedział co robi. Tego dnia największym przeciwnikiem dla gdańszczan byli oni sami. Końcówkę drugiego seta, który do 19:18 był bardzo wyrównany, gdańska drużyna przegrała po serii niewymuszonych błędów.

Zgoła odmiennie przebiegała trzecia partia. Znów do dwudziestego punktu żadnej ze stron nie udało się osiągnąć większej przewagi niż dwa punkty, ale tym razem w decydujących fragmentach seta ręce drżały przyjezdnym. Od 19:20 gdańszczanie zdobyli cztery punkty z rzędu, a rywale mieli autowe zbicia.

Czwarty set był wyrównany do 11:11. Trefl uciekł na trzy punkty różnicy przy zagrywce Michała Chaberka. Energetyk zerwał się jeszcze do walki, ale udało mu się tylko zniwelować straty z 20:15 na 21:19. Ostatecznie komplet punktów został w Gdańsku.

Trefl Gdańsk – MCKiS Energetyk Jaworzno 3:1
(25:14, 20:25, 25:21, 25:20)

Trefl Gdańsk: Chaberek, Żuk, Gorzkiewicz, Świrydowicz, Wilk, Węgrzyn, Żurek (libero) oraz Kaczmarek i Ratajczak
Energetyk Jaworzno: Kozioł, Antosik, Szopa, Nowak, Tepling, Kaźmierski, Rzędzicki (libero) oraz Kurian, Kozłowski, Syguła i Skrzypiński