Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Gładka wygrana Ślepska w Spale

I liga: Gładka wygrana Ślepska w Spale

Pierwsze w tym sezonie I ligi wyjazdowe zwycięstwo odnieśli siatkarze Ślepska Suwałki. Podopieczni Adama Aleksandrowicza rozbili drużynę SMS PZPS I Spała 3:0. Bohaterem spotkania był rozgrywający Ślepska Łukasz Augustynowicz, zastępujący Jacka Malczewskiego.

Naprawdę brakuje mi słów uznania dla Łukasza – przekonuje trener Aleksandrowicz.Wspaniale rozdzielał piłki zwłaszcza w końcówkach setów, które do tej pory były naszą największą bolączką – dodaje.

W pierwszej partii suwalczanie objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca. W drugim secie zdeklasowali najlepszych w Polsce juniorów i młodzieżowców, potencjalnych reprezentantów kraju. W ostatnim secie przegrywali trzema punktami, ale znowu finisz należał do nich.

Kolejne wygrane z Jokerem Piła i SMS Spała mocno nas podbudowały – opowiada Aleksandrowicz. – Do sobotniego spotkania z Treflem Gdańsk będziemy mogli przystąpić na całkowitym luzie, postaramy się o kolejną niespodziankę – deklaruje.

SMS PZPS I Spała – Ślepsk Suwałki 0:3
(21:25, 15:25, 21:25)

Ślepsk: Augustynowicz, Skrzypkowski, Rudzewicz, Krzysiek, Szlejter, Gołębski, Knasiecki (libero) oraz Wawrzyniak i Główczyński