Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Bielska twierdza nadal stoi

I liga: Bielska twierdza nadal stoi

Kolejny z pierwszoligowych faworytów poległ w starciu z bielskimi siatkarzami. W tym sezonie BBTS pokonał już u siebie zespół Trefla Gdańsk, teraz zaś uporał się z siatkarzami z Gorzowa Wielkopolskiego. Drużyna GTPS wywalczyła w tym spotkaniu tylko jednego seta.

W pierwszym secie po serii bloków gospodarze objęli prowadzenie 10:5, ale dominacja nie trwała długo i przy stanie 18:15 dla gości sytuację czasem ratować musiał trener BBTS-u, Przemysław Michalczyk. Przerwa poskutkowała, a kolejne zagrywki Macieja Kałasza umożliwiły wygranie premierowej partii.

W drugiej odsłonie bielski zespół nie miał nic do powiedzenia. Gorzowianie postawili na mocną zagrywkę, a dobrze fukcjonujący blok w połączeniu z licznymi pomyłkami miejscowych dał sukces przyjezdnym.

Największe emocje towarzyszyły setowi trzeciemu. Przewaga przechodziła z jednej strony siatki na drugą i dopiero przy remisie 21:21, skutecznością wykazali się bielszczanie. Atak Johna Dekkera zwieńczył przełomową partię.

W kolejnej bowiem ekipa GTPS-u toczyła równorzędną walkę mniej więcej do połowy seta. Końcowe fragmenty były popisem siatkarzy z Bielska-Białej, a dobrą zmianą kilka punktów gospodarzom zapewnił Grzegorz Surma.

Sukces za trzy punkty może i nie jest wielką sensacją, ale potwierdza, że w zmaganiach na szczeblu I ligi żadnego rozstrzygnięcia nie należy zbyt wcześnie wykluczać.

BBTS Bielsko-Biała – GTPS Gorzów Wielkopolski 3:1
(25:22, 15:25, 25:22, 25:19)

BBTS: Owczarski, Dekker, Kałasz, Walendzik, Jajszczak, Warda, Czauderna (libero) oraz Gutkowski, Kwasowski i Surma