Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Grzegorz Łomacz: Wiedzieliśmy, że będzie ciężko

Grzegorz Łomacz: Wiedzieliśmy, że będzie ciężko

fot. archiwum

- Gramy spotkania w Osace z marszu, praktycznie nie przechodziliśmy przez proces aklimatyzacji, ale nie ma co się usprawiedliwiać, jesteśmy zawodowcami. Rywale zagrali na większej świeżości, szczególnie Japończycy - mówi rozgrywający reprezentacji, Grzegorz Łomacz.

Kuba to już rywal z najwyższej półki, młody i perspektywiczny zespół. Wiedzieliśmy, że będzie ciężko. Rywale są na razie od nas skuteczniejsi, ale uważam, że z każdym dniem gra się nam nieco lepiej – dodaje.

Kiedy się pan dowiedział, że to na pana stawia trener Daniel Castellani?

W dniu meczu z Japonią. Cieszę się, że trener w jakimś stopniu mi ufa, to dopinguje i mobilizuje do jeszcze bardziej wytężonej pracy. My z Pawłem doskonale wiemy, jak trudno zastąpić godnie takiego asa, jakim jest Paweł Zagumny, ale czasami trzeba stanąć twarzą w twarz z trudnym wyzwaniem – a takie teraz mamy. Paweł to jest klasa sama w sobie, ale ja cały czas się uczę, nabieram doświadczenia i temu też służy ten turniej. Nie przyjechaliśmy tu na wycieczkę, chcemy wygrać jak najwięcej, ale to jest sport, wielu rzeczy nie przewidzimy.Nie możemy zwalać winy za porażki na różne czynniki, przegraliśmy bo jak na razie rywale są od nas lepsi. Kubańczycy walczą w tym turnieju o zwycięstwo, ale przegrali chyba najważniejszy mecz dla nich – z Brazylią. Moim zdaniem ten pojedynek zadecydował o tym, kto w Japonii wygra turniej – powiedział z kolei libero, Krzysztof Ignaczak.

Z Osaki Małgorzata Gotowiec i Katarzyna Gotowiec

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved