Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ewelina Sieczka: Nie miało być łatwo

Ewelina Sieczka: Nie miało być łatwo

Drużyna MKSu Dąbrowa Górnicza - po zwycięstwie nad Muszynianką - wskoczyła na fotel lidera rozgrywek PlusLigi Kobiet. - Przed meczem trener powiedział nam, że mamy zagrać na luzie i z uśmiechem, ale walczyć o każda piłkę - mówiła po spotkaniu Ewelina Sieczka.

Robert Sarna: Gratulacje za zwycięstwo, choć łatwo dziś nie było.

Ewelina Sieczka:Nie miało być łatwo, byłyśmy na to przygotowane od początku do końca. Choć wynik 3:0 nie jest trudną sprawą w gruncie rzeczy. Jesteśmy zdziwione, że ten mecz zamknęłyśmy w trzech setach, jednak jesteśmy bardzo zadowolone, nie spodziewałyśmy się tego.

Czy wierzyłyście w tak trudnym momencie, w drugim secie, przy stanie 24:21 dla Muszynianki, że możecie jeszcze odwrócić jego losy?

Wierzyliśmy, że można odwrócić wynik seta. Przed meczem trenerem powiedział, że mamy zagrać na luzie, z uśmiechem o każda piłkę. Grałyśmy spokojnie i dziękli temu udało nam się „wyciągnąć" wynik.

W pierwszym secie, gdy nie szło, byłaś blokowana. W dalszej części meczu odblokowałaś się…

Dziękuję trenerowi i Magdzie, którzy mi zaufali, którzy pozwolili mi się odblokować, za co im jestem wdzięczna. Magda dostarczała mi piłki, nie zwątpiła we mnie.

Pomagałyście sobie dziś na parkiecie jedna zawodniczka, drugiej. Nie było dziś dla was straconych piłek.

Tak, grałyśmy każda za każdą, wiedziałyśmy, ze to jest klucz do zwycięstwa i to nam się udało.