Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Energa Gedania bez II ligi siatkarek

Energa Gedania bez II ligi siatkarek

fot. archiwum

Gedanistki nie przystąpią do rundy rewanżowej w II lidze, z uwagi na częste kontuzje i choroby siatkarek. - Uznaliśmy, że w tej sytuacji powinniśmy skupić się na występach drużyn w PlusLidze oraz w rozgrywkach młodzieżowych - informuje prezes gdańskiego klubu.

Energa Gedania półmetek rozgrywek osiągnęła na szóstym miejscu. Podopieczne Witolda Jagły zdobyły 11 punktów na co złożyły się cztery wygrane i pięć porażek. Jednak kontuzje i choroby zawodniczek sprawiały, że coraz trudniej było godzić II-ligową rywalizację z potrzebami innych zespołów. Z powodu "krótkiej ławki" doszło ostatnio do sytuacji, że Aleksandra Szymańska i Anna Łozowska musiały grać trzy dni pod rząd w trzech różnych typach rozgrywek.

Wspólnie ze sztabem trenerskim uznaliśmy, że w tej sytuacji powinniśmy skupić się na występach w Plus Lidze oraz w rozgrywkach młodzieżowych. Dlatego z II ligi się wycofujemy – informuje Zdzisław Stankiewicz , prezes gdańskiego klubu.

Energa Gedania, choć na ogół grała w II lidze bez żadnych seniorek, nie miała kłopotów, aby utrzymać się na tym szczeblu rozgrywek. W najlepszym starcie, w 2007 roku w swojej grupie gdańszczanki zajęły nawet drugie miejsce! Dwukrotnie rozgrywki kończyły z piątymi lokatami (2006, 2008), a w minionym sezonie poprzestały na szóstej pozycji.W II lidze miały się ogrywać i zdobywać doświadczenie młode zawodniczki. W tym sezonie zgłaszając tę drużynę liczyliśmy, że zostanie w klubie Tokarska, a po nauce w SMS powróci do nas Wołosz. Niestety, tak się nie stało. Gdy teraz pojawiły się kontuzje i choroby, to wspólnie z trenerami uznaliśmy, że nie ma sensu forsować młodych organizmów naszych siatkarek dodatkowymi grami – dodaje prezes Stankiewicz.

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved