Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Podział punktów w Bydgoszczy

PlusLiga Kobiet: Podział punktów w Bydgoszczy

Centrostal Bydgoszcz wywalczył w konfrontacji z BKS Aluprof Bielsko-Biała jeden punkt. Podopieczne trenera Makowskiego bliskie jednak były sprawienia bardzo dużej niespodzianki, ponieważ prowadziły już 2:0. Nie potrafiły jednak ostatecznie postawić kropki nas "i".

Blok był atutem miejscowych w pierwszym secie, w którym to bielszczanki jako pierwsze zbudowały przewagę trzech punktów – 7:4. W drugiej fazie partii gra wyrównała się, a szalę zwycięstwa na swoją korzyść Centrostal przechylił za sprawą skutecznych akcji Ewy Kowalkowskiej i pomyłki przyjezdnych w odbiorze zagrywki.

Kolejny set wprawdzie nie toczył się pod wyraźne dyktando bydgoskiej drużyny, ale BKS Aluprof ani na moment nie objął prowadzenia. Od stanu 12:12 przy zagrywce Dominiki Nowakowskiej gospodynie zdobyły cztery „oczka" w serii i tej straty bielszczanki nie potrafiły już zniwelować.

Również trzeci set nie zapowiadał nic dobrego dla podopiecznych Igora Prielożnego, które przede wszystkim nie mogły uporządkować własnej gry. Świetnym posunięciem okazało się wprowadzenie na parkiet Karoliny Ciaszkiewicz. Doskonała zmiana w wykonaniu przyjmującej zmotywowała bielską ekipę do walki i mimo sześciopunktowej straty set padł łupem faworytek.

Bielszczanki poszły za ciosem i w czwartej partii na boisku istniał tylko jeden zespół, a Centrostal z trudem przekroczył granicę dziesięciu punktów.

Tie-break nie był szczególnie trzymający w napięciu, bo miejscowe miały wciąż świadomość przegranej szansy na wygraną bez straty seta. Gdy jeszcze do tego szkoleniowiec Piotr Makowski otrzymał żółtą kartkę przy prowadzeniu BKS Aluprof 11:8, stało się jasne, że skalp z Łuczniczki wywiozą bielskie zawodniczki.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Katarzyna Skorupa (Aluprof Bielsko-Biała).

Centrostal Bydgoszcz – Aluprof Bielsko-Biała 2:3
(27:25, 25:19, 24:26, 10:25, 10:15)