Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Piotr Matela: Nie ma sensu żyć historią

Piotr Matela: Nie ma sensu żyć historią

fot. archiwum

Siatkarki PTPS Piła mają za sobą starcia z gigantami. Punktów po nich im nie przybyło, ale po spotkaniu z Aluprofem powiało lekkim optymizmem. Podopieczne Wojciecha Lalka stawiły wicemistrzyniom Polski opór i niewiele brakowało, by pokusiły się o niespodziankę.

Pokazaliśmy, że potrafimy walczyć nawet z tymi, którzy są "nietykalni". Z drugiej strony nie ma sensu żyć historią i ciągle odwoływać się do tego meczu. Zabrakło nam przyjęcia i kończącego ataku. Zapłaciliśmy frycowe i teraz trzeba maksymalnie się zmobilizować na najbliższe dwa mecze – przyznał II trener PTPS Piotr Matela.

Dziś pilanki zagrają z beniaminkiem Budowlanymi Organiką Łódź, a w niedzielę znów wystąpią w roli gospodarza w potyczce z Centrostalem Bydgoszcz. – Na pewno są to ważne mecze, ale nie popadałbym w skrajności. Jak wygramy, to nie znaczy, że będziemy pewniakiem do trzeciego miejsca. Z kolei jak przegramy, to nie znaczy, że spadniemy w przepaść. Trzeba zachować zdrowy rozsądek i skoncentrować się na każdej wymianie – dodał Matela.

W pilskiej ekipie wszystkie zawodniczką są zdrowe. Inaczej wygląda sytuacja w obozie rywala, ale Matela nie przywiązuje do informacji o kontuzjach zbyt dużej wagi. – Musimy być przygotowani na każdy wariant. O Katarzynie Zaroślińskiej słyszałem, że ma kontuzję i na pewno z nami nie zagra. Z innego źródła dotarła natomiast informacja, że właśnie wraca do składu po wyleczeniu urazu – tłumaczył II trener PTPS.Autorem tekstu jest Radosław Patroniak
Więcej w Głosie Wielkopolskim

źródło: Głos Wielkopolski, naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved