Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > M. Bąkiewicz: Spodziewaliśmy się dobrej postawy Japończyków

M. Bąkiewicz: Spodziewaliśmy się dobrej postawy Japończyków

fot. archiwum

Przyczyna porażki polskiej reprezentacji siatkarzy w pierwszym meczu Pucharu Wielkich Mistrzów upatrywana jest przede wszystkim w świetnej postawie Japończyków w polu zagrywki. - To my dziś nie zagraliśmy dobrze - skomentował przegraną trener biało-czerwonej ekipy, Daniel Castellani.

Daniel Castellani (trener reprezentacji Polski): Japończycy zagrali naprawdę bardzo dobrze. We wszystkich elementach grali na wysokim poziomie, szczególnie w zagrywce i obronie. W ataku również zagrali dobrze, konstruując szybkie akcje. To my dziś nie zagraliśmy dobrze.

Michał Bąkiewicz (kapitan reprezentacji Polski): Wszystko miało taki przebieg, jak się spodziewaliśmy. Japończycy zagrali bardzo dobrze, zwłaszcza w obronie, a w dwóch momentach spotkania zagrali wyśmienitą zagrywką, zwłaszcza Shimizu. Bardzo trudno było to przyjąć.

Tatsuya Ueta (trener reprezentacji Japonii): W turnieju nie występują dwaj ważni dla naszej drużyny zawodnicy Koshikawa i Yamamura, dołączyło do nas też kilku młodych graczy, więc te zawody są dla nas w pewnym stopniu wyzwaniem. Dzisiejsze spotkanie było bardzo ważne na początek, więc moi zawodnicy dali z siebie wszystko, dlatego wygraliśmy. Przed turniejem przygotowywaliśmy się, do tego jak grać z Polakami. Trenowaliśmy przyjęcie i dobry serwis. Wiedzieliśmy, że zagrywka będzie ważnym elementem w tym spotkaniu. Trenowaliśmy więc ją by była dobra i stabilna.Kunihiro Shimizu (kapitan reprezentacji Japonii): Na początku meczu byliśmy trochę zdenerwowani i nie szło nam za dobrze, ale w czwartym i piątym secie już się zrelaksowaliśmy i graliśmy to co najlepiej potrafimy. Jutro gramy z Egiptem. Oni mają dobry blok i mocną zagrywkę, musimy więc zagrać jak najlepiej w obronie.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved