Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Daniel Pliński: Występ w tym elitarnym gronie nam się należał

Daniel Pliński: Występ w tym elitarnym gronie nam się należał

fot. archiwum

- Nasza drużyna jest trochę osłabiona, ale przecież na Euro także jechaliśmy w niepełnym składzie. Może historia się powtórzy - mówił Daniel Pliński przed turniejem Pucharu Wielkich Mistrzów, który rozpoczął się dziś w Japonii.

Na Puchar Wielkich Mistrzów wybraliście się bez kluczowych zawodników. Macie przed sobą jakiś cel minimum?

Jesteśmy mistrzami Europy, a to zobowiązuje. Owszem, nasza drużyna jest trochę osłabiona, ale przecież na Euro także jechaliśmy w niepełnym składzie. Może historia się powtórzy. Nasz cel minimum to miejsce w pierwszej trójce. Oczywiście marzy mi się wygrana tego turnieju, ale będzie to trudne zadanie.

Jesteście w formie?Nasza dyspozycja jest niezła, chociaż mieliśmy trochę za mało czasu, by poprawić wszystkie niedoskonałości. Spotkaliśmy się w środę wieczorem na krótkim zgrupowaniu w Bełchatowie, a już w niedzielę wylecieliśmy do Japonii. Nie było dużo czasu na treningi, ale przecież znamy się od dawna. Jako drużyna nadal świetnie ze sobą współpracujemy, jest między nami chemia i jeśli chodzi o zgranie, to nie ma z tym najmniejszych problemów.

Polska zagra w Pucharze Wielkich Mistrzów po raz pierwszy w historii.

I cieszy nas to tym bardziej, że sami sobie tę imprezę wygraliśmy.Jesteśmy mistrzami Starego Kontynentu, nie musieliśmy czekać na żadną dziką kartę, występ w tym elitarnym gronie nam się po prostu należał.

Rozmawiała Małgorzata Chłopaś
Więcej w "Dzienniku"

źródło: Dziennik

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved