Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartosz Kurek: Mamy prawo czuć się silni

Bartosz Kurek: Mamy prawo czuć się silni

fot. archiwum

Biało-czerwoni rozpoczną Puchar Wielkich Mistrzów od meczu z gospodarzami, ale ich największym rywalem będą Brazylijczycy. - Możemy wygrać z każdym. Z nimi też, ale patentu na Brazylię nie ma nikt na świecie - mówi Bartosz Kurek.

Gdyby nie fantastyczna gra Piotra Gruszki, pewnie to ty zdobyłbyś tytuł najlepszego zawodnika wrześniowych mistrzostw Europy. Na Puchar Wielkich Mistrzów do Japonii Gruszka nie jedzie. Zgarniesz nagrodę MVP turnieju?

Nie będzie Piotrka, wielkiej postaci nie tylko polskiej siatkówki, ale będą jego fantastyczni zastępcy. Dlatego kto wie, może to wyróżnienie trafi do Marcela Gromadowskiego lub Kuby Jarosza? Obu stać na wspaniałą grę.

Ale to o ciebie najbardziej chwali trener Daniel Castellani. To ty na klubowych mistrzostwach świata w Katarze byłeś najskuteczniejszym zawodnikiem.W Dausze zdobyłem tyle punktów przez dziwny system rozgrywek. Trzeba było ciągle atakować z drugiej linii, a z tym nie mam większych problemów. Ale cieszę się, że pewnym ludziom z FIVB nie przyszło do głowy, żeby robić z nas króliki doświadczalne i podczas Pucharu Wielkich Mistrzów. Tu będą obowiązywać normalne zasady, bez złotej formuły. W kadrze gramy z wykorzystaniem wszystkich możliwości w ataku i nie widzę powodu do przerzucania ciężaru gry zdecydowanie na lewoskrzydłowych.

Załóżmy, że wygrywacie i z Japonią, i z Kubą. Jesteście w gazie. Dacie radę Brazylijczykom?

Po zdobyciu mistrzostwa Europy mamy prawo czuć się silni. Wiem, że będziemy bić się o zwycięstwo i z Brazylijczykami. Ale gdybym powiedział, że jesteśmy pewni zwycięstwa, skłamałbym. Chcemy się odgryźć Brazylijczykom za porażki, możemy ich pokonać, ale na pewno nie mamy na nich sposobu. Zresztą chyba nikt nie ma.

Więcej w "Metrze"

Rozmawiał Łukasz Jachimiak

źródło: Metro

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved