Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Politechnice nie należy się walkower

Politechnice nie należy się walkower

fot. archiwum

Męska reprezentacja zagra w Pucharze Wielkich Mistrzów, dlatego w PlusLidze mamy przerwę. Zespoły ekstraklasy wykorzystują ją w różny sposób. Delecta i Politechnika Warszawska przez ostatnie dni czekały na decyzję w sprawie walkowera.

Przypomnijmy sytuację z meczu obu drużyn w 5. kolejce PlusLigi: podczas spotkania na boisku pojawił się nieuprawniony do gry Dawid Konarski. Sędziowie cofnęli z jego udziałem akcję, ale tylko jedną, a nie dwie, w których uczestniczył jak twierdzą warszawianie. Politechnika domagała się więc walkowera.

Opinie były jednak sprzeczne. Dla trenera Radosława Panasa przyznanie walkowera było oczywiste. Więcej wątpliwości miał Przewodniczący Wydziału Sędziowskiego PZPS Andrzej Lemek. Strefa Siatkówki dzięki Programowi 1 Polskiego Radia obszernie o tym informowała. Czy Politechnice należy się walkower za mecz z Delectą?

Decyzję podjęła dziś Profesjonalna Liga Piłki siatkowej S.A. Według ustaleń PLPS-u Dawid Konarski był jednak uprawniony do gry, ponieważ uprawnionym jest każdy zawodnik który może występować w rozgrywkach i zawodach profesjonalnych.Według PLPS-u w drugim secie przy stanie 12:12 „pierwszy sędzia zawodów dokonał błędnego zakwalifikowania sytuacji (…) jako nieregulaminowej zmiany".

źródło: inf. własna, Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved