Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Luana Vanessa de Paula trenuje z drużyną Organiki

Luana Vanessa de Paula trenuje z drużyną Organiki

fot. archiwum

Dziś na treningu Organiki pojawiła się 25-letnia Brazylijka Luana Vanessa de Paula (193 cm wzrostu). Pierwszy raz jest w Europie, grała dotąd tylko w swojej ojczyźnie, ma znakomite warunki fizyczne i może występować zarówno jako środkowa, jaki i atakująca.

Pochodzi z Sao Paulo, a przez ostatnie 4 lata występowała w zespole mistrza Brazylii Rexona Rio de Janeiro, prowadzonym przez legendarnego trenera Bernardo Rezende. W środowym meczu w Pile Luana jeszcze nie zagra. Zadebiutuje w poniedziałek, w łódzkim spotkaniu Organiki z Gedanią.

Po raz pierwszy jestem w Europie, znam reprezentację Polski, ale o waszej lidze nie wiem zupełnie nic – powiedziała de Paula.

Luana może mieć kłopoty z aklimatyzacją, bo kiedy wylatywała do Polski w Rio de Janeiro było 37 stopni ciepła, a zmierzch zapadał przed godziną 23 – dodaje Marcin Chudzik, prezes spółki Organika-Budowlani SA. – W tym sezonie Luana nie grała, bo w jej zespole środkowymi są gwiazdy reprezentacji Brazylii Fabiana i Caroline Gattaz. Podpisała więc kontrakt w lidze hiszpańskiej, ale jej klub przed startem rozgrywek splajtował.Już na dzień dobry zaimponowała mi charakterem – mówi trener Wiesław Popik.Mimo, że podróżowała ponad 19 godzin to zaraz po przyjeździe do Łodzi powiedziała, że chce iść na trening, a nie odpocząć w hotelu.

Siatkarki Organiki Budowlanych przegrały w sobotę niespodziewanie z AZS Białystok (1:3) i teraz chcą szukać swojej szansy, aby odrobić tę wpadkę. Najbliższa okazja będzie w jutrzejszym meczu w Pile (początek o godz. 18), ale to arcytrudne zadanie. Drużyna PTPS jest czterokrotnym mistrzem i trzykrotnym wicemistrzem Polski, a od pięciu lat nie zeszła z ligowego podium. Potęgę zespołu zbudował trener Jerzy Matlak. Jego pracę kontynuuje także znany w Łódzkiem Wojciech Lalek, ale skład ma jednak słabszy niż jego poprzednik.

Mecz łodzianek z AZS pokazał, że wobec kłopotów kadrowych siła gry zespołu osłabła. Kontuzjowana jest atakująca Katarzyna Zaroślińska, pierwszy raz po wyleczeniu urazu kostki wystąpiła rozgrywająca Marta Pluta i widać, że jeszcze nie jest sobą. Nie w pełni sił były zmagające się z przeziębieniem Karolina Kosek i Julia Szeluchina. Na urlopie macierzyńskim jest Katarzyna Jaszewska.

Drużynie trenera Wiesława Popika brakuje osoby, która będzie brać na siebie odpowiedzialność w przełomowych momentach meczu, tak jak potrafią to robić np. Małgorzata Niemczyk i Julia Szeluchina. Wzmocnienie siatkarką brazylijską może więc okazać się cenne.

źródło: Dziennik Łódzki, naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved