Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Czy MKS nawiąże walkę z wyżej notowanymi rywalkami?

Czy MKS nawiąże walkę z wyżej notowanymi rywalkami?

fot. archiwum

W piątej kolejce spotkań w PlusLidze Kobiet Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza zmierzy się z Bank PBS Muszynianka Fakro Muszyna. Do tej pory gospodyniom nie udało się zdobyć choćby punktu z „mineralnymi".

W czwartej serii gier podopieczne Bogdana Serwińskiego pokonały Centrostal Bydgoszcz 3:0 i z kompletem czterech zwycięstw oraz dwunastoma punktami są zdecydowanym liderem tabeli. Dąbrowianki z kolei po niespodziewanej porażce we własnej hali z Gwardią Wrocław 2:3 w pierwszej kolejce odniosły trzy zwycięstwa z rzędu z AZS-em Białystok, Gedanią Żukowo oraz Stalą Mielec. Dziesięć punktów w czterech meczach to dotychczasowy bilans dąbrowskiej drużyny. Najbliższe spotkanie z aktualnym mistrzem Polski da odpowiedź, czy MKS jest w stanie walczyć z wyżej notowanymi rywalami. Mecz z Muszynianką będzie pierwszym z nich. W najbliższą sobotę z kolei podopieczne Waldemara Kawki udadzą się do Bielska-Białej na spotkanie z tamtejszym BKS Aluprof.

Reprezentantki Polski grające na co dzień w Muszyniance – Izabela Bełcik, Dorota Pykosz, Aleksandra Jagieło czy Mariola Zenik bardzo dobrze czują się w dąbrowskiej hali Centrum, o czym świadczą dwa zwycięstwa w poprzednich sezonach (2007/2008 zwycięstwo Muszynianki 3:0 i taki sam rezultat w sezonie 2008/2009 przyp. red.). Czy także w środę podopieczne trenera Serwińskiego ponownie zainkasują trzy ligowe punkty? Katarzyna Gajgał, Katarzyna Walawender, Magdalena Śliwa będą musiały wziąć ciężar gry na siebie. jeśli drużyna z Dąbrowy Górniczej będzie chciała zainkasować jakiekolwiek oczka w  pojedynku z Muszynianką. Jak będzie przebiegało to spotkanie, przekonamy się w środę o godzinie 18.00 w Dąbrowie Górniczej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved