Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Puchar Wielkich Mistrzów: Start już w środę

Puchar Wielkich Mistrzów: Start już w środę

fot. archiwum

Po Pucharze Wielkich Mistrzyń, który zakończył się w ubiegłą niedzielę, już w najbliższą środę startuje męska odmiana tej imprezy w Osace i Nagoi. Oprócz polskiego zespołu - mistrzów Europy, zobaczymy reprezentację Brazylii, Japonii, Iranu, Kuby i Egiptu.

Brazylijczycy, obrońcy tytułu z 2005 roku, przylatują do Japonii, jako zwycięzcy mistrzostw Ameryki Południowej, gdzie w finale pokonali reprezentację Argentyny. Srebrni medaliści olimpijscy z Pekinu w historii Pucharu Wielkich Mistrzów wywalczyli jeden złoty i jeden srebrny medal.

Innym silnym zespołem startującym w Osace i Nagoi będzie z pewnością siódma w rankingu FIVB reprezentacja Polski. Mistrzowie Europy, którzy po raz pierwszy startują w Pucharze Wielkich Mistrzów są postrzegani, jako najgroźniejszy zespół, który może stanąć na drodze do zwycięstwa Brazylii. O tym, że oba kraje mają sentyment do Japonii może świadczyć fakt, iż podczas ostatnich mistrzostw świata w 2006 roku właśnie w tym kraju spotkały się ze sobą w finale.

Tymczasem gospodarze, którzy są dwunastą drużyną w światowym rankingu z pewnością będą się starać poprawić swój ostatni wynik, kiedy skończyli turniej na czwartym miejscu. Podopieczni Tatsuy Uety będą zespołem, z którym na pewno trzeba się liczyć i który jest w stanie zająć miejsce na podium.Z pewnością wielką widowiskowość do turnieju wniesie reprezentacja Kuby. Zajmując w tym roku czwartą lokatę w Lidze Światowej, Kubańczycy przypomnieli sobie o latach swoich sukcesów, kiedy wygrywali wiele imprez. Dlatego mistrzowie Ameryki Środkowej mają wszelkie prawa myśleć o powtórzeniu sukcesu z 2001 roku, kiedy wygrali PWM.

Wielką niewiadomą jest zespół Egiptu. Mistrzowie Afryki będą z pewnością zadowoleni z każdego miejsca lepszego niż piąte – tak jak to było cztery lata temu. Drugą nieprzewidywalną drużyną jest zespół Iranu. Wicemistrzowie Azji z pewnością będą chcieli wziąć rewanż na Japończykach, którym ulegli w finale azjatyckich mistrzostw 1:3.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved