Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Podsumowanie 4. kolejki PlusLigi Kobiet

Podsumowanie 4. kolejki PlusLigi Kobiet

Większość spotkań rozgrywanych w ramach czwartej kolejki PlusLigi Kobiet, mimo iż padły takie wyniki których się spodziewano, stały pod znakiem zaciętej i dość wyrównanej walki. W najciekawszym spotkaniu Muszynianka pokonała Centrostal Bydgoszcz.

Rundę zapoczątkował mecz Gedanii Żukowo z Gwardią Wrocław. Podopieczne Rafała Błaszczyka przystępowały do spotkania w roli faworytek. Gospodynie jedynie w dwóch pierwszych setach były w stanie nawiązać równorzędna walkę z zespołem z Dolnego Śląska. Trzecia odsłona przebiegała całkowicie pod dyktando przyjezdnych, które pewnie wygrały tę partię do 13, a cały mecz 3:0. Nagrodę MVP otrzymała zdecydowana liderka gwardzistek – Katarzyna Mroczkowska . Zawodniczka ta w trzysetowym pojedynku zdobyła aż 23 punkty.

W kolejnym spotkaniu po przeciwnych stronach siatki stanęły ekipy Organiki Budowlanych Łódź oraz Pronaru Zeto AZS Białystok. Oba zespoły walczą o każdy, najmniejszy punkt, więc zapowiadała się ciekawa rywalizacja. Mimo zawirowań w sztabie trenerskim (jeszcze przed meczem z drużyną pożegnał się drugi szkoleniowiec Organiki, Jacek Pasiński ), to gospodynie były typowane jako faworytki. Stało się jednak inaczej. Łodzianki szalę zwycięstwa na swoją stronę zdołały przechylić jedynie w drugim secie. I choć dzielnie walczyły, z triumfu i pierwszych w tym sezonie punktów, cieszyły się siatkarki z Białegostoku. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Joannę Szeszko .

Ciekawego i emocjonującego widowiska spodziewano się także w konfrontacji dwóch ubiegłorocznych medalistów tj. zespołów Aluprofu Bielsko – Biała oraz PTPS Piła. Można powiedzieć, że drużyny spełniły oczekiwania. Mimo iż pierwszy set nie porywał i stał raczej pod znakiem sporej ilości błędów własnych (po obu stronach siatki), zawodniczki z każdą chwilą rozkręcały się. Ostatecznie kibice zgromadzeni w hali oglądać mogli zaciętą i wyrównaną rywalizację. W starciu tym, zwycięskie okazały się być podopieczne trenera Igora Prielożnego , choć pewnie i z dużą przewagą udało im się wygrać jedynie czwartego seta. Statuetka MVP tym razem powędrowała w ręce Anny Barańskiej .

Szlagierem kolejki okrzyknięty został mecz, w którym naprzeciwko siebie stanęły drużyny Banku BPS Muszynianki Muszyny i GCB Centrostalu Bydgoszcz. Spotkanie lidera z wiceliderem tabeli niemal zawsze dostarcza wielu emocji. Tak było i tym razem. Przed starciem, jako faworyta nieznacznie wskazywano na Mineralne, jednak bydgoszczanki nie zamierzały sprzedać tanio skóry. W każdym secie szala zwycięstwa przechylała się to na jedną to na drugą stronę, lecz w końcówkach partii większym opanowaniem i doświadczeniem wykazywały się Mistrzynie Polski. Podopieczne Bogadana Serwińskiego nie oddały rywalkom nawet seta. W Muszynie obejrzeliśmy kawałek dobrej siatkówki, i choć wynik tego nie odzwierciedla był to bardzo wyrównany mecz. Najlepszą zawodniczką uznana została Joanna Mirek .

Ostatnie spotkanie tej rundy rozegrały zespoły Stali Mielec i MKS-u Dąbrowy Górniczej. Tutaj również nie zawiodły faworytki. Wprawdzie pierwszą partię wygrały mielczanki, ale kolejne odsłony pewnie zwyciężały podopieczne Waldemara Kawki . MVP meczu została Katarzyna Gajgał .

Czwarta kolejka PlusLigi Kobiet przebiegła bez niespodzianek. Nie brakowało emocjonujących i zaciętych spotkań, ale w większości to faworytki triumfowały. Na pierwsze miejsce w tabeli wskoczyła ekipa z Muszyny, która na razie, jako jedyna nie poniosła jeszcze porażki. Jak zapowiada Joanna Mirek , Bank BPS już do końca rozgrywek nie ma zamiaru oddać pozycji lidera. Tuż za ekipą Mineralnych, z dwoma punktami straty, znajduje się MKS Dąbrowa Górnicza. Stawkę, z zerowym dorobkiem punktowym, zamykają Gedania Żukowo i Stal Mielec.