Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga belgijska: Podsumowanie siódmej kolejki

Liga belgijska: Podsumowanie siódmej kolejki

Za nami już siedem kolejek w lidze belgijskiej. Na czele tabeli od początku sezonu pozostaje Knack Randstad, który wygrał wszystkie dotychczasowe mecze. Jego największy rywal od kilku sezonów - Noliko Masseik ma już na swoim koncie jedną porażkę.

W meczu otwierającym siódmą serię spotkań belgijskiej Superligi spotkały się drużyny Prefakxis Menen z Aquacare Halen. Niestety kibice, którzy przybyli na mecz oglądali bardzo jednostronne widowisko, ponieważ gospodarze grali znacznie lepiej w ataku. Już początek spotkania wskazywał na to, że mecz będzie jednostronny.

Spotkanie rozpoczęło się od bardzo wysokiego prowadzenia gospodarzy (8:3). Dobra postawa Warda Coucke sprawiła, że goście mieli spory problem z ustawieniem skutecznego bloku. Przewaga, którą sobie wypracowali siatkarze Prefaxisu utrzymała się do końca pierwszego seta (25:14).

Drugi set meczu był lepszy w wykonaniu zawodników z Halen, ale i to było za mało, gdyż ich rywal był bardzo dobrze dysponowany tego dnia. Minimalne prowadzenie gości utrzymało się jedynie do pierwszej przerwy technicznej (8:7). Druga część tej partii zdecydowanie należała już go gospodarzy, którzy zdecydowanie lepiej grali w ataku niż ich rywali. Skutkiem znakomitej gry na kontrach był wygrany set (25:18).

Trzecią partię zdecydowanie wygrali siatkarze z Menenu. Głównie dzięki poprawnej grze Marka McGiverna w bloku oraz w ataku bardzo wysoka wygrana w trzeciej odsłonie meczu (25:15) spowodowała, że miejscowi siatkarze mogli się cieszyć z łatwo zdobytych przez nich punktów.

Prefaxis Menen – Aquacare Halen 3:0
(25:14, 25:18, 25:15)

W innym sobotnim spotkaniu, także bardzo pewną wygraną odnieśli siatkarze VC Euphony Asse-Lennik. Podopieczni Alaina Derdenne pokonali szóstą drużynę tabeli – Argex Duvel Puurs.

Mecz był bardzo wyrównany i stał na wysokim poziomie. Pierwsza partia już od początku była bardzo wyrównana. Kapitalnie spisywali się atakujący obu ekip Dominguez (Ase-Lennik) i Claerman (Argex Duvel). Wszystko musiało się rozstrzygnąć w walce na przewagi, którą wygrali goście (25:23).

Druga odsłona meczu, także po wyrównanej grze należy do siatkarzy Asse-Lennik, którzy po dramatycznej walce pokonali swoich rywali (26:24). Trzeci set to dominacja podopiecznych Derdenn praktycznie w każdym elemencie. Wygrywają przyjezdni (25:18) i cały mecz 3:0.

Argex Duvel Puurs – VC Euphony Asse-Lennik 0:3
(23:25, 24:26, 18:25)

Zaledwie trzech setów potrzebowali siatkarze Knacku Randstad, aby pokonać piąty zespół ligowej tabeli, Volley Precura Antwerpen. Jedynie w trzecim secie gospodarze tego pojedynku stawiali silny opór. Pozostałe sety bardzo pewnie wygrali podopieczni Dominiquea Baeyensa . Najlepszym zawodnikiem meczu został Mathijs Verhanneman , który zdobył razem 15 punktów dla swojego klubu, zaś najwięcej w drużynie gospodarzy Tony Krolis – 18.

Była to już siódma wygrana w tym sezonie siatkarzy Knacku i wciąż pozostają niepokonaną drużyną w tym sezonie.

Top Volley Precura Antwerpen – Knack Randstad 0:3
(19:25, 18:25, 23:25)

W ostatnim sobotnim spotkaniu siódmej kolejki spotkały się ze sobą drużyny Noliko Maaseik i Arte Averbode. Mecz nie stal na wysokim poziomie, a siatkarze Noliko przeważali w każdym fragmencie meczu. Wszystkie trzy partie rozpoczynały się od bardzo wysokiego prowadzenia gospodarzy, które utrzymywało się do końca poszczególnych setów.
Noliko nadal ma jedną porażkę po siedmiu meczach, ale warto dodać, że była to porażka po tie-breaku z Knackiem Randstad.

Noliko Masseik – Arte Averbode
(25:16, 25:22, 25:16)

W meczu zamykającym siódmą serię spotkań belgijskiej Superligi kibice oglądali najciekawszy mecz kolejki. Ostatni drużyna w tabeli – Axis Shanks Guibertin po tie-breaku pokonała PNV Wassland Kruib-NIEUMKW.
Mecz był bardzo ciekawym widowiskiem dla kibiców przybyłych na mecz. Mimo prowadzenia 2:0 w meczu gospodarze nie potrafili wygrać następnych setów i goście doprowadzili do tie-breaka. Najlepszym zawodnikiem meczu został Jan Boleshovsky .

Axis Shanks Guibertin – PNV Wassland Kruib-NIEUWK 3:2
(26:24, 25:20, 19:25, 17:25, 15:7)