Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Siatkarze Oriona dostali wycisk

II liga: Siatkarze Oriona dostali wycisk

fot. archiwum

Orion Sulechów jechał do Pruszcza Gdańskiego po planowane zwycięstwo, ale mocno się zdziwił. Juniorzy Czarnych zagrali z zębem i pewnie pobili sulechowian, zgarniając komplet punktów. - Każdy ma prawo wygrać w tej lidze - mówił po meczu trener Bilon.

Pierwszy set był dość dziwny, bo obie ekipy prezentowały formę jak w kalejdoskopie. Raz goście wychodzili na prowadzenie, raz gospodarze. Obie ekipy raczej seryjnie zdobywały punkty, aby po chwili w podobny sposób je tracić. W końcówce Czarni jednak się sprężyli i odjechali, a ponieważ w jednej partii gra się "tylko" do 25, Orion nie miał już szans dogonić.

Kolejna odsłona była kluczową dla całego spotkania. Sulechowianie nie zdołali się przebudzić, a gospodarze grali jak natchnieni. – Wchodziła im każda piła. Trafiali w linię, po siatce. Mieli taki dzień konia – opowiadał trener Oriona Marcin Bilon.

Gościom nie wychodziło nic, choć i tak trzymali kontakt. W samej końcówce, przy ostrej walce na przewagi, ekipę Oriona dopadło wielkie nieszczęście. Przy próbie ataku z krótkiej, nogę skręcił środkowy Paweł Myślicki i musiał zejść z parkietu.Ta kontuzja zmobilizowała sulechowian w trzecim secie i w końcu zagrali na miarę swoich możliwości. Szybko odskoczyli i pewnie dowieźli korzystny rezultat. Wydawało się, że to podniesie ich morale i Orion rozwinie skrzydła w kolejnych partiach. Niestety, w czwartej szybko został sprowadzony na ziemię. Gospodarze szybko objęli prowadzenie 8:4 i potem już systematycznie powiększali przewagę.

Każdy ma prawo wygrać w tej lidze – mówił po meczu trener Bilon. – Wiedzieliśmy, że jedziemy do najsłabszej ekipy i nie spodziewaliśmy się takiego oporu. Zaskoczyli nas bardzo dobrą grą w bloku i świetnymi kontrami. Poza tym, jak wcześniej wspominałem, mieli dzień konia, a nam nie wychodziło po prostu nic.

Czarni Pruszcz Gd. – Orion Sulechów 3:1
(25:19, 34:32, 22:25, 25:14)

Orion: Janusz, Bilon, Myślicki, Piątek, Pudzianowski, Gańko, Baumgarten (libero) oraz Przybieg, Napieralski, Kołodziński, Lickindorf i Olejniczak

Zobacz także:

Wyniki i tabela gr. 1 II ligi mężczyzn

źródło: Gazeta Lubuska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved