Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Joker Mekro lepszy w derbach kujawsko-pomorskich

II liga: Joker Mekro lepszy w derbach kujawsko-pomorskich

W spotkaniu siatkarskiej II ligi, Joker Mekro pokonał zespół Pałacu II WSG 3:0. Emocji nie zabrakło szczególnie w pierwszej oraz trzeciej partii pojedynku. Piętą achillesową bydgoszczanek okazał się bardzo niski procent skutecznego przyjęcia.

Każdy kto choć trochę zna się na siatkówce wie, że to klucz do gry – mówi szkoleniowiec Pałacu II WSG – Maciej Kromrych.

Dodatkowego smaku spotkaniu dodawał z pewnością fakt, że w ekipie Jokera Mekro jest wiele bydgoskich akcentów. Przede wszystkim w składzie zespołu grają siatkarki w przeszłości reprezentujące Pałac II m.in. Żaneta Hajne, Justyna Opoń, Olga Butt-Hussaim, Hanna Łukasiewicz, Dominika Wojciechowska, czy Małgorzata Kolanowska. Trenerem zespołu ze Świecia natomiast jest równie dobrze znany w Bydgoszczy Andrzej Nadolny, który w ubiegłym sezonie opiekował się zespołem znad Brdy.

Podopieczne Macieja Kromrycha bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie, szybko uzyskując trzypunktowe prowadzenie. – Do meczu przystąpiliśmy bardzo skoncentrowani i nastawieni ma walkę – w końcu czekał nas mecz derbowy – mówi trener Pałacu II WSG. Jednak marazm gospodyń szybko ustąpił i wraz z postępem całego seta siatkarki Jokera niwelowały straty, w końcówce wychodząc na prowadzenie. Dobra gra zespołu Nadolnego pozwoliła mu pewnie zwyciężyć również w drugim secie, oddając bydgoszczankom 18 "oczek". Trzecia odsłona spotkania z kolei należała do najbardziej emocjonujących, bowiem drużyny rywalizowały do samego końca punkt za punkt.

Jednak w decydującej fazie seta, więcej zimnej krwi zachowały gospodynie. W ich ekipie błyszczała Olga Butt-Hussaim, której trzy skuteczne ataki w końcówce pozbawiły bydgoszczanek szans na zwycięstwo. Szkoleniowiec Pałacu II WSG – Maciej Kromrych podkreśla, że był to najgorszy w wykonaniu jego zespołu mecz jeżeli chodzi o przyjęcie zagrywki. – Błędy w tym elemencie wymuszały czytelne rozegranie piłki, najczęściej na lewe skrzydło, gdzie czekał blok rywalek – mówi. – Na słabym poziomie zagrały liderki zespołu – od nich oczekuję więcej. Jednak słabszy mecz każdemu może się przydarzyć. Szkoda tylko że w jednym czasie kilku zawodniczkom. Gratuluję trenerowi Nadolnemu zwycięstwa i obiecuję, że w rewanżu wyżej zawiesimy poprzeczkę – kończy Maciej Kromrych.

Po pierwszej części rundy zasadniczej II ligi bydgoszczanki uplasowały się na czwartym miejscu, tracąc do liderek z Gośliny 14 "oczek" (Murowana Goślina zanotowała komplet zwycięstw, w każdym spotkaniu wygrywając 3:0 – przyp. ŁG). W kolejnym pojedynku podopieczne Macieja Kromrycha zmierzą się z Calisią Kalisz.

Joker Mekro Świecie – Pałac II WSG Bydgoszcz 3:0
(25:21, 25:18, 25:23)

Joker Mekro: Hajne, Hohn, Wojciechowska, Butt-Hussaim, Łukasiewicz, Opoń, Kolanowska (libero) oraz M. Wenerska, K. Wenerska, Glama i Lis
Pałac II WSG: Wodrowska, Skiba, Krzywicka, Kotarska, Cieśnik, Brzoska, Tomecka (libero) oraz Piotrowska, Bethke, Mikosz i Mrówczyńska