Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pronar Parkiet Hajnówka poczyna sobie coraz śmielej

I liga M: Pronar Parkiet Hajnówka poczyna sobie coraz śmielej

Hajnowianie już ostatnio, zwyciężając z Treflem Gdańsk, pokazali, że w końcu wszystko zaczyna iść w dobrym kierunku. W sobotę z BBTS najwięcej kłopotów mieli tylko w trzecim secie, a i tak mogli spotkanie wygrać bez straty partii.

W pierwszej odsłonie podopieczni trenera Pawła Blomberga prowadzili już 20:16, ale rywale zaczęli odrabiać straty i zrobiło się 21:21. W decydującym momencie ciężar gry wziął na siebie Artur Żyliński. Przyjmujący Pronaru Parkietu zdobył cztery punkty z rzędu i zakończył seta.

W drugiej partii po wyrównanym początku hajnowianie dyktowali warunki i zwyciężyli gładko.

Trzeci set od początku nie układał się po myśli hajnowian. Zawodnicy Pronaru Parkietu słabiej przyjmowali, nie kończyli ataków. Podopieczni trenera Blomberga przegrywali 5:9, 6:12. Gospodarzom, dzięki dobrej grze Allassane Guindo, udało się odrobić straty, ale za chwilę popełnili błąd i znów na prowadzeniu byli goście, którzy triumfowali 25:21.

O wyniku decydowała emocjonująca końcówka. Hajnowianie wygrywali 24:22, ale pozwolili rywalom wyrównać. Na szczęście kolejny punkt zdobył Mateusz Sacharewicz, a mecz gospodarze zakończyli blokiem i pierwsza wygrana w sezonie u siebie stała się faktem.

Pronar Parkiet Hajnówka – BBTS Bielsko-Biała 3:1

(25:21, 25:18, 21:25, 26:24)

Pronar Parkiet: Zrajkowski, Wójcik, Żyliński, Sacharewicz, Staniewski, Giundo, Saczko (libero) oraz Poinc i Skup

BBTS: Dekker, Owczarski, Jajszczak, Kałasz, Warda, Walendzik, Czauderna (libero) oraz Surma i Gutkowski