Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Anna Barańska: Dobra atmosfera i zespołowość są najważniejsze

Anna Barańska: Dobra atmosfera i zespołowość są najważniejsze

fot. archiwum

Anna Barańska została wybrana najlepszą zawodniczką niedzielnego meczu Aluprofu z PTPS Piła. - Ta gra nie jest jeszcze taką grą, jaką byśmy chciały widzieć, jeszcze nie jesteśmy w najlepszej dyspozycji - twierdzi mimo zwycięstwa przyjmująca bielszczanek.

Spodziewałyśmy się ciężkiego meczu, ponieważ widziałyśmy wcześniejszy mecz dziewczyn z Piły z Muszynianką. One do każdego spotkania podchodzą w ten sposób, że chcą powalczyć i wygrać – mówi Anna Barańska.W pierwszym secie byłyśmy trochę ociężałe, brakowało przyjęcia. Dopiero później, gdy ustabilizowałyśmy przyjęcie, szło nam troszeczkę lepiej.

Przed Aluprofem oprócz niełatwych gier w PlusLidze kolejne ciężkie wyzwanie – Liga Mistrzyń. W swojej grupie podopieczne trenera Igora Prielożnego zmierzą się z Dynamem Moskwa, Fenerbahce Stambuł oraz Modranská Prostejov. Pierwszy mecz już 1 grudnia. – Ta gra nie jest jeszcze taką grą, jaką byśmy chciały widzieć, jeszcze nie jesteśmy w najlepszej dyspozycji. Jesteśmy jeszcze ciężkie i troszeczkę ospałe, nie wiem, z czego to wynika, być może z naszego nastawienia do meczu. Mam nadzieję, że z dnia na dzień będzie coraz lepiej i na Ligę Mistrzyń będziemy w optymalnej formie – uważa przyjmująca Aluprofu.

W meczu z PTPS Piła na boisku zabrakło podstawowej rozgrywającej bielszczanek, Katarzyny Skorupy. Zastąpiła ją Anna Kaczmar. – Jest nas dwanaście i jeśli jednej z nas brakuje, obojętnie, czy jest to rozgrywająca, czy atakująca, to mamy dziewczyny, które świetnie je zastępują – twierdzi Barańska. – Całe szczęście, że mamy Anię, widać, że nabiera ona doświadczenia, gra odważnie. Wydaję mi się, że to jest dla niej duża korzyść, że może zagrać w takich meczach i zobaczyć, jak to wygląda.Za Anną Barańską dość wyczerpujący sezon reprezentacyjny. Oprócz gier w World Grand Prix i eliminacji do mistrzostw świata nasza reprezentacja do końca walczyła w mistrzostwach Europy, zdobywając brązowe medale. Czy sił wystarczy na sezon ligowy? – Nie powiem, że jest łatwo, na pewno jest ciężko. Wprawdzie miałam trochę wolnego po mistrzostwach Europy, ale tuż po tym wolnym się rozchorowałam i teraz dopiero dwa tygodnie trenuję. Wierzę, że wszystkie dziewczyny w drużynie będą mi pomagać i wszystkie będziemy pomagać sobie wzajemnie. Dobra atmosfera i zespołowość są najważniejsze – kończy podstawowa zawodniczka Aluprofu i reprezentacji Polski.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved