Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Szósta kolejka fazy grupowej kadetek w Poznaniu

Szósta kolejka fazy grupowej kadetek w Poznaniu

Spotkanie w Poznaniu było potyczką dwóch najsłabszych zespołów w tabeli. Nie był to wielki mecz z obu stron. Siatkarki SKF KS Poznań popełniły w trakcie gry dużą ilość własnych błędów, a jednak zwyciężyły w tym spotkaniu przegrywając zaledwie jednego seta.

Mecz rozpoczął się od wzajemnej wymiany własnych błędów z obu stron. W środkowym fragmencie seta siatkarki z Poznania objęły prowadzenie 12:9. Wówczas wydawało się, że miejscowy zespół opanował już nerwy po własnej stronie siatki. Kilka chwil później siatkarki z Wrześni wyszły na prowadzenie 15:13. Prowadzenie to zdobyły na skutek dużej ilości błędów własnych ze strony siatkarek miejscowego zespołu. W końcówce seta zawodniczki z Wrześni wyszły na prowadzenie 23:22, 24:23 i 26:25, aby w końcu przy stanie 28:26 wygrać pierwszego seta. Na uwagę zasługuje fakt, iż zespół gości wygrał seta przy wielkiej ilości błędów własnych siatkarek SKF KS Poznań.

W przerwie pomiędzy setami wśród miejscowych kibiców zapanowała konsternacja, gdyż takiego wyniku nikt po pierwszym secie kompletnie się nie spodziewał. Drugi set to od początku dominacja miejscowego zespołu, który zminimalizował ilość własnych błędów i skutecznie punktował rywala. Siatkarki SKF KS Poznań prowadziły w tym secie już 23:9 jednak w końcówce tej partii na skutek własnych błędów zespół z Poznania pozwolił dojść rywalkom do 15 punktu. Seta wygrały jednak poznanianki 25:15 i po dwóch odsłonach mieliśmy remis 1:1.

Trzeci set to wreszcie momentami bardzo dobra gra zespołu gospodyń. Skuteczne obrony i mądrze rozgrywane przez Julię Arendz akcje owocowały wygraną w secie 25:11. W tym momencie zespół gospodyń objął prowadzenie w meczu 2:1.

Czwarty set to od początku dobra gra poznanianek. W tym części gry po stronie miejscowego zespołu skutecznie punktowały Luiza Kwiatek oraz Karolina Andrzejewska. Bardzo mądrze na rozegraniu grała Arendz, a gdy reszta zespołu dołożyła swoją ambicję, to siatkarki z Poznania zmierzały po zwycięstwo. SKF  popełnił w tym secie znowu dużą ilość własnych błędów. Jednak ogromna ambicja w miejscowym zespole oraz chęć przełamania się pozwoliły na zwycięstwo w tym secie 25:19 i w całym meczu 3:1.

Było to pierwsze zwycięstwo kadetek SKF KS Poznań w tym sezonie na własnym boisku.

Na sukces zawodniczki miejscowego zespołu zapracowały ogromną determinacją oraz ambicją. Poznanianki wygrały mecz całkowicie zasłużenie. Wszyscy w sztabie zespołu z Poznania wierzą, że ta wygrana pomoże młodym kadetkom w kolejnych meczach. Martwią urazy odniesione przez Angelikę Halczak oraz Anette Ngamayamę, których występ w kolejnym meczu stoi pod znakiem zapytania.

SKF KS Poznań – UKS Olimp Września 3:1
(26:28, 25:15, 25:11, 25:19).